Čajová konvice Tiby - Yixing

Kód: 57113
1 490 Kč / ks 1 231,40 Kč bez DPH 1 490 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2021

Čajová konvice Tiby - Yixing. Vysoce kvalitní jílová konvice na přípravu čaje. Mezi její přední vlastnosti patří dlouhá životnost materiálu a schopnost uchovávat nápoj horký ještě dlouhou dobu po jeho zalití. Skvěle se hodí třeba jako dárek. 

Není určena na používání do mikrovlnné trouby, ani do myčky!

Povrch: hliněný

Objem: 160ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie

Čajové Yixing konvičky (vysloveno Jišing) se poprvé objevily během dynastie Sung (960-1279) v oblasti Yixing v Číně v provincii Jiangsu. Provincie Jiangsu je jediným světovým zdrojem pro unikátní hlínu, ze které jsou čajové konvice Yixing vyrobeny. Používá se jíl s názvem červený nebo fialový. Tyto Yixing, čajové konvičky byly relativně neznámé po mnoho let. Teprve až do pozdní dynastie Ming (1600), se jejich běžné používání a produkce začala vzkvétat. Vysoká poptávka z Evropy a celé Číny poháněla k práci celá aktivní odvětví čajových keramiků. Specializovaní umělci dokázali vyvinout své řemeslo na velmi vysokou úroveň. Po příštích 300 let Yixing konvičky dosáhly věhlasu po celé Číně a Evropě. Přestože Evropané se je snažili napodobit, tak nemohli konkurovat, to protože existuje pouze jedno místo na světě, kde najdete jedinečnou fialovou nebo červenou hlínu. To je oblast Yixing v Číně.

Fialový - červený jíl

Unikátní vlastnosti fialového jílu jsou ideální k přípravě čaje. Přitažlivá a uklidňující barva konvičky má velmi pozitivní vliv na celý větší či menši čajový obřad. Barva a dotek této konvičky připomíná přírodu z oblasti odkud je. Porézní povaha fialového jílu absorbuje chuť, vůni a barvu čaje, který se v něm vaří. To je důvod, proč byste měli mít vyhrazenou jednu Yixing konvičku na jeden typ čaje. Třeba zelený čaj nebo černý čaj. Dodává to tomu na duchaplnosti, chutě a celého požitku z čaje!

Na velikosti (ne)záleží

Lidé z Ameriky a Evropy jsou často překvapeni na velikosti těchto jílovitých konvic. Jsme zvyklí používat větší konvice, máme rádi praktičnost, pro větší i menší počet lidí najednou. I když existuje spousta větších konvic, speciálně pouze na čaj, Yixing čajové konvice jsou určeny pro individuální použití s jedním až dvěma nálevy. V Čínské historii bylo zvykem, že čajomilové měli své osobní Yixing konvičky a pili rovnou z jejich hubic. Dneska to je méně časté, ale najde se pár nadšenců.

Doplňkové parametry

Kategorie: Keramické konvičky Yixing
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Čína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: