Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Čajová konvice Tiby - Yixing

Kód: 57113
1 490 Kč / ks 1 231 Kč bez DPH 1 490 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
2.10.2023
Možnosti doručení

Čajová konvice Tiby - Yixing. Vysoce kvalitní jílová konvice na přípravu čaje. Mezi její přední vlastnosti patří dlouhá životnost materiálu a schopnost uchovávat nápoj horký ještě dlouhou dobu po jeho zalití. Skvěle se hodí třeba jako dárek. 

Není určena na používání do mikrovlnné trouby, ani do myčky!

Povrch: hliněný

Objem: 160ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie

Čajové Yixing konvičky (vysloveno Jišing) se poprvé objevily během dynastie Sung (960-1279) v oblasti Yixing v Číně v provincii Jiangsu. Provincie Jiangsu je jediným světovým zdrojem pro unikátní hlínu, ze které jsou čajové konvice Yixing vyrobeny. Používá se jíl s názvem červený nebo fialový. Tyto Yixing, čajové konvičky byly relativně neznámé po mnoho let. Teprve až do pozdní dynastie Ming (1600), se jejich běžné používání a produkce začala vzkvétat. Vysoká poptávka z Evropy a celé Číny poháněla k práci celá aktivní odvětví čajových keramiků. Specializovaní umělci dokázali vyvinout své řemeslo na velmi vysokou úroveň. Po příštích 300 let Yixing konvičky dosáhly věhlasu po celé Číně a Evropě. Přestože Evropané se je snažili napodobit, tak nemohli konkurovat, to protože existuje pouze jedno místo na světě, kde najdete jedinečnou fialovou nebo červenou hlínu. To je oblast Yixing v Číně.

Fialový - červený jíl

Unikátní vlastnosti fialového jílu jsou ideální k přípravě čaje. Přitažlivá a uklidňující barva konvičky má velmi pozitivní vliv na celý větší či menši čajový obřad. Barva a dotek této konvičky připomíná přírodu z oblasti odkud je. Porézní povaha fialového jílu absorbuje chuť, vůni a barvu čaje, který se v něm vaří. To je důvod, proč byste měli mít vyhrazenou jednu Yixing konvičku na jeden typ čaje. Třeba zelený čaj nebo černý čaj. Dodává to tomu na duchaplnosti, chutě a celého požitku z čaje!

Na velikosti (ne)záleží

Lidé z Ameriky a Evropy jsou často překvapeni na velikosti těchto jílovitých konvic. Jsme zvyklí používat větší konvice, máme rádi praktičnost, pro větší i menší počet lidí najednou. I když existuje spousta větších konvic, speciálně pouze na čaj, Yixing čajové konvice jsou určeny pro individuální použití s jedním až dvěma nálevy. V Čínské historii bylo zvykem, že čajomilové měli své osobní Yixing konvičky a pili rovnou z jejich hubic. Dneska to je méně časté, ale najde se pár nadšenců.

Doplňkové parametry

Kategorie: Keramické konvičky Yixing
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Čína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Čajová zahrada je naše vlastní autentická značka, která pro vás již více než 20 let dováží stovky různých čajů, z nichž si dokáže vybrat každý! Je jedno, jestli máte rádi prémiové zelené čaje, nebo preferujete spíše různé ovocné směsi. Pokud je pro vás prioritou kvalita použitých surovin, jejich následné šetrné zpracování a také velmi přívětivá cena, pak jste tu správně. A pevně věříme, že jakmile naše produkty jednou ochutnáte, budete nadšení.