Kontryhel nať - bylinný čaj

Kód: 03992
79 Kč / ks 68,70 Kč bez DPH 158 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
25.10.2021

Kontryhelová nať je ryze ženská záležitost, i když již od středověku přitahovala pozornost mnoha mudrců a alchymistů, kteří se z ní snažili vyrobit zlato či kámen mudrců. Vzhledem k tomu, že obsahuje celou řadu tříslovin, flavonoidů, vitamínů i minerálů, ji lidové léčitelství často doporučuje třeba při menstruačních problémech. V případě extrémně silné menstruace je dobré použít tři díly kontryhele, jeden díl řebříčku a jeden díl měsíčku. A i když zlato s jeho pomocí nejspíš nevyrobíte, mít ho v záloze kvůli menstruačním potížím rozhodně není na škodu. 

Složení: kontryhel nať

Hmotnost: 50g e

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kontryhel rozhodně nepatří mezi naše nejpopulárnější bylinky, ale to rozhodně neznamená, že by neměl co nabídnout. Mnohé herbáře ho totiž označují jako „ženskou“ bylinu a vřele jej doporučují při různých menstruačních obtížích. Jak jej tedy používat? A jaké konkrétní látky kontryhel obsahuje?

Jak kontryhelovou nať používat?
Kontryhelová nať má celé široké spektrum využití - je možné si z něj připravit čaj, šťávu, je možné z něj připravit dresink (třeba kombinací nasekaného kontryhelu, jogurtu, lžičky majonézy, česneku a koriandru) a odvar je možné použít do vodních lázní. Čaj bývá obecně doporučován při silných menstruacích a kromě kontryhele je možné využít kombinace kontryhel, měsíček a řebříček v poměru 1:1:1. Šťáva se pak připravuje vymačkáním velkého množství pomačkaných kontryhelových listů a spíše než pro vnitřní užití se doporučuje jako účinná přírodní dezinfekce.

Jaké účinné látky kontryhel obsahuje?
V případě kontryhele se nejčastěji sbírá kvetoucí nať, jež je bohatá zejména na silice, třísloviny, hořčiny, kyselinu salicylovou a malé míře také vitamín C, který je velmi známým antioxidantem. Rovněž je zdrojem fytohormonů, tedy rostlinných hormonů, jejichž struktura je na první pohled podobná hormonům produkovaným v lidském těle. Koneckonců právě to představuje jeden z důvodů, proč mnohé herbáře vyzdvihují vliv kontryhele na ženské tělo.

Zajímavosti o kontryhelu

  • Latinský název Alchemilla odkazuje k alchymistům, kteří kontryhel v dávných dobách sbírali v domnění, že s jeho pomocí vyrobí buď kámen mudrců, nebo čiré zlato.
  • Ranní rosa v případě kontryhele stéká do středu listů a vytváří tam velkou kapku. Středověcí učenci ji označovali za nebeskou rosu a rovněž věřili v její kouzelný efekt.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Bulharsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: