Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Cold Brew Limonáda - Netradiční spojení, které zaručeně osvěží

Kdo nezná Cold Brew, neskutečně se ochuzuje. A obzvlášť v horkých letních dnech, kdy má na šálek teplé kávy chuť jen málokdo. V našem dnešním článku si ale ukážeme drink ještě lepší než Cold Brew, a sice Cold Brew Lemonade, limonádu, která je osvěžující, chutná a hlavně si ji zvládnete připravit i sami a za pár minut.

Co to je Cold Brew? Jak na to?
Cold Brew je recept sám o sobě velmi jednoduchý. Prostě stačí vzít dobrou arabiku, zalít ji studenou vodou a umístit alespoň na 12 hodin do lednice. Kávy je dobré pro dosažení intenzivní chuti použít poměrně dost – z našich zkušeností doporučujeme minimálně dvě lžičky na 250ml vody. Pokud máte rádi arabiku s mlékem, přidávejte jej do ní až po louhování, nikoliv rovnou. Smůlu mají milovníci cukru, který se ve studené vodě nerozpustí – řešením je buď si cukr odpustit, nebo použít nějaké tekuté sladidlo. A to je všechno. Cold Brew máme.

Cold Brew ledová limonáda 

A co Cold Brew Lemonade?
Cold Brew Lemonade je vlastně taková obdoba Espresso & Tonic, jen o něco studenější a více osvěžující. A také nabízí o něco větší prostor pro úpravu dle vlastních představ. Kromě doma připraveného Cold Brew budete potřebovat ještě led a libovolnou limonádu. Někomu vyhovuje třeba Fanta, někdo jiný zvolí rovnou tonic, zatímco někdo preferuje třeba různé mangové nebo jahodové sycené limonády. Nám ze všeho nejvíce zachutnal obyčejný Sprite, a proto tuto kombinaci můžeme doporučit i vám. ¨

Na samotném postupu vůbec nic není. Spodní třetinu sklenice naplňte vámi zvolenou limonádou a přisypejte pár kostek ledu. Poté vezměte lžičku a přes ni opatrně nalévejte kávu, která by měla směřovat přímo na kostky ledu a vrstvit se na limonádu. Pokud se vám náhodou obě tekutiny spojí, rozhodně to není na závadu, jen se připravíte o vizuální efekt.

Cold Brew limonáda 

Dobrá káva je základ všeho…
Abyste z drinku vytěžili maximum, je nutné sáhnout po dobré kávě. Vzhledem k tomu, že my jsme v našem receptu použili Sprite, tedy limonádu s příchutí citrusů, je dobré zvolit kávu, která bude spíše jemně hořká, s hutnějšími tóny čokolády, karamelu, oříšků i červeného vína. A přesně taková je třeba naše Arabika z Etiopie, kterou pro vás pražíme až co možná nejkratší dobu před odesláním. A vynikne jak v Cold Brew Lemonade, tak i při přípravě klasického teplého espressa nebo filtrované kávy. Prostě a jednoduše univerzální šálek, který vám bude dělat radost den za dnem.

 Cold Brew

banner_degustátorStaňte se_962x230px