Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Jak si připravit kvalitní čaj matcha bez drahého vybavení

Matcha představuje pomyslný vrchol pití čaje. Jeho příprava je náročná, vyžaduje spoustu speciálního vybavení a originální ceremoniál má svá přísná pravidla. Jelikož je to ale čaj nesmírně dobrý, těší se obrovské popularitě a s tím i jeho příprava jaksi zdomácněla. V našem dnešním článku si tedy ukážeme, jak si matchu připravit z pohodlí domova.

Matcha jde připravit i bez drahého vybavení
Tradiční způsob přípravy čaje matcha vyžaduje poměrně dost vybavení – je nutné mít kvalitní jemné sítko, bambusovou lžičku, bambusovou metličku a ideálně také správnou misku, z níž čaj budete po připravení rovnou pít. Takové vybavení je ale většinou poměrně drahé – sice je nesmírně kvalitní a vydrží vám několik let, ale pokud chcete matcha čaj jen vyzkoušet, nejspíš je pro vás zbytečné. Naštěstí jdou všechny tyto položky poměrně snadno vyměnit za nástroje dostupné v každé domácnosti. Konkrétně budete potřebovat širší hrnek, obyčejnou čajovou lžičku, kuchyňskou metličku nebo elektrický šlehač a sítko.

Japan Matcha Nara  

Jak si matcha čaj připravit?
Když už víte, co budete potřebovat, není na přípravě vůbec nic těžkého. Nejdříve z balíčku kvalitního čaje matcha naberte půl čajové lžičky čaje a přes kuchyňské sítko jej prosejte do široké misky. Pak prášek zalijte jedním decilitrem vody o teplotě 70°C a metličkou jemně opisujte tvar písmene M. Pokud nemáte elektrický šlehač, dost možná budete muset vyvinout dost námahy a počítejte s tím, že než se matcha správně napění, může to zabrat klidně i 5 minut. Jakmile ale čaj lehce zhoustne a nahoře se začnou tvořit bublinky, máte hotovo. Z kuchyňské misky doporučujeme matchu něžně přelít do klasického úměrně velkého hrnečku a z něj ji postupně pít. Není to sice tradiční postup, ale zvědavcům, kteří by matchu jen rádi ochutnali, bude určitě stačit. A kdyby se vám to stále zdálo příliš složité, není nic jednoduššího, než si z našeho eshopu koupit kvalitní matcha shaker a čaj jednoduše připravovat v něm.

Japan Matcha Jajoi  

Jakou matchu doporučujeme vybrat? A proč ji pít?
Matcha je naprosto skvělý nápoj bohatý na celou řadu vitamínů, minerálů, antioxidantů, vlákniny i mnoha dalších účinných látek s blahodárným vlivem na náš organismus. A kromě toho samozřejmě úžasně chutná. Pokud chcete matcha čaj jen vyzkoušet a zatím s ním nemáte žádné zkušenosti, bohatě vám bude stačit naše Matcha Nara v sáčku, která disponuje skvělou chutí a dobrým poměrem ceny a kvality. Jestli máte chuť na prémiovou matchu, určitě bychom dali ruku do ohně za naši Matcha Kagoshima v dóze. Na její přípravu se ale hodí mít adekvátní vybavení, jinak si ji náležitě neužijete.

 

Zaujal vás náš dnešní článek? Pak určitě nikam neodcházejte! Můžete si přečíst celou řadu dalších receptů a tipů.

Co třeba tyto:

banner_degustátor_vzor 2021

Bílý čaj

Čím se líší sypaný čaj od sáčkového čaje