Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Japan Matcha Takara BIO Ceremonial v dóze - zelený čaj

Kód: 16623
BIO kvalita
Značka: Nyoko
799 Kč / ks 713 Kč bez DPH 2 663 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Možnosti doručení

Takara znamená japonsky poklad. A my si troufáme tvrdit, že toto slovo přesně vyjadřuje vlastnosti tohoto ceremoniálního čaje matcha od značky Nyoko. Dokonalá chuť, opojně nefritová barva a pořádná porce kofeinu, theaninu i nejrůznějších antioxidantů. Ať už jste zapálení milovníci čaje matcha, nebo se ho chystáte vyzkoušet poprvé, Takara je skvělou volbou. Samozřejmostí je pak také BIO certifikace, která je zárukou vysoké kvality tohoto čaje.

Složení: 100% japonský zelený práškový (mletý) čaj Matcha v BIO kvalitě (Camellia sinensis), plechovka (30g e)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Matcha Takara od naší značky Nyoko nabízí BIO certifikaci a jedná se o naprosto jedinečný zelený čaj, který rozhodně stojí za zkoušku.

Proč vyzkoušet čaj matcha?

Důvodů, proč vyzkoušet čaj matcha, může být celá řada a každý si zvládne najít to své. Někoho láká vysoký obsah kofeinu způsobený tím, že se pijí celé kousky čajových lístků, někdo zase slyší na intenzivní travnatou chuť a někomu se zase líbí tradiční příprava s bambusovým příslušenstvím. Ať už vás na čaji matcha však fascinuje cokoliv, Takara je ideální vstupní branou do světa vynikajících zelených čajů z Japonska.

Čím je Nyoko Takara výjimečný?

Nyoko je naší vlastní značkou a stejně jako u všech našich ostatních produktů, i v tomto případě dbáme na co možná nejvyšší kvalitu všech nabízených čajů. Samozřejmostí je tak například zmiňovaná BIO certifikace. Kromě toho se však můžete těšit na krásně nefritovou barvu nálevu, která je pro kvalitní japonské čaje matcha typická. A jakmile jednou naši matcha Takara ochutnáte, uvidíte, že si ji dost možná zamilujete tak jako my.

Jak si matcha Takara připravit?

Matcha Takara si doporučujeme vzhledem k exkluzivitě tohoto čaje připravovat pomocí autentického bambusového příslušenství, které je rovněž k dostání na našich stránkách. Můžete využít buď celých setů, nebo jednotlivé vybavení jako je bambusová metlička, lžička a miska koupit odděleně. Možností je také použít prášek pro přípravu nejrůznějších receptů jako je matcha latté nebo celá řada dalších nápojů i pečených a nepečených dezertů. Obecně se ale na takové věci hodí spíše matcha nedisponující ceremoniální kvalitou, protože té drahé je samozřejmě škoda.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Příprava čaje Matcha

  • Zářící zelená Matcha/Maccha se dává přímo do čajových nádobek, přelívá horkou vodou a pění bambusouvou metličkou.

 

Mačča - Matcha - práškový čaj - Nefritová pěna

Pod tímto mazlivým jménem se skrývá unikátní práškový čaj, jenž má za sebou tisíciletou historii, nejprve v Číně a od 12. století i v Japonsku. Používá se při věhlasném japonském čajovém obřadu. I jeho civilní pití by však mělo být slavnostním úkonem. 

Matcha se stejně jako Gyokura vyrábí výlučně z nejkřehčích čajových lístků nasbíraných brzy zjara na zastiňovaných plantážích. Na rozdíl od Gyokura se ovšem lístky při zpracování nesvinují, ale po usušení se z nich speciálním postupem vypreparují všechny žilky. Vzniklé listové útržky či vločky se nazývají tenča. Tato surovina se posléze rozemele na velejemný čajový pudr jasně zelené barvy. V minulosti se čaj drtil ve zvláštních kamenných mlýncích těsně před podáváním, aby byl co nejčerstvější a nepřišel o jediný odstín své výborné chuti a vůni

Matcha se používá i na výrobu sladkých, chlazených osvěžujících čajů, jež jsou vhodné pro běžné pití. V potravinářství jsou hrubší druhy tohoto čaje využívány k ochucování jídel, výrobě čajové zmrzliny, bonbónů nebo žvýkaček.

Rozdílné druhy a tradice pití zeleného čaje

V Číně se v dřívějších dobách při vaření čaje používaly čerstvě nasbírané lístky. V některých oblastech s nedostatkem jídla se čajové lístky smíchaly s rýží a daly vznik koláči, který se pak spolu s bylinkami, zeleninou a kousky masa použil na výrobu výživné polévky. Později se čerstvé lístky napařovaly a formovaly do malých stlačených koláčků nebo tablet, vysoušely a před přidáním do vroucí vody rozdrtily.

Za dynastie Tang v letech 618 až 903 n. l. bylo běžné pít nálev ochucený cibulí, zázvorem, mátou, kousky pomeranče nebo solí. Šlehání práškového čaje v horké vodě v 10.–12.století šířili buddhističtí kněží. Většina zelených čajů, které se dováží do Evropy, pochází z Číny a Japonska. Čínské čaje se suší a tvarují bezprostředně po sklizni, například klasický Chun mee nebo malé srolované kuličky oblíbeného čaje Gunpowder.

V Japonsku se lístky před tvarováním a sušením ošetřují parou. To jim dodává výraznější vůni, někdy až rybí chuť a více hořkosti, pokud jsou luhovány déle než 2-3 minuty. Mezi tradiční japonské zelené čaje patří hrubá a stonkovitá Bancha, tmavě zelené jehličky čaje Šejcha, pražená Hojicha a Genmaicha s typickým přídavkem pražené rýže. Drahé Gyokuro a také Matcha (práškový čaj na čajový obřad) jsou poněkud vzácnější. V Mongolsku se používají kostky zeleného čaje, které se před vařením rozdrtí na prášek a smíchají s mlékem a solí, v Maroku je zelený čaj základem pro tradiční mátový čaj s cukrem. Připravuje se ve vysokých zdobených konvicích, ze kterých se hotový z výšky nalévá do malých sklenic.

Zelený čaj - Bílý čaj - Černý čaj

Zelený čaj a bílý čaj se stejně jako černý čaj získává z čajovníku, avšak neprochází procesem fermentace (okysličování), takže při produkci nedochází k žádným chemickým změnám. Proto si čajové lístky zachovávají původní zelenou barvu. Co do chuti je zelený čaj více hořký než černý čaj díky většímu obsahu tříslovin.

Bílý čaj je však mnohem jemnější. Vitaminy a minerální látky zůstávají beze zbytku uchovány. Z historie byl zelený čaj prý náhodně objeven čínským císařem a léčitelem Šen Jungem v roce 2737 před naším letopočtem. Několik lístků mu spadlo do nádoby s vroucí vodou, kterou pil z hygienických dovodů pouze převařenou, když odpočíval pod divokým čajovníkem. První čaj dovezený do Evropy (kolem roku 1610 Holanďany z Číny) byl právě zelený čaj.

Objevení řízené oxidace a sušení čajových lístků do podoby černého čaje následovalo potřebu zajistit delší trvanlivost potřebnou pro přepravu do Tibetu, muslimských zemí a později i do Evropy s rozmachem čajového obchodu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelený čaj
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Japonský zelený čaj Matcha a příslušenství: Ceremoniální Matcha
Země původu: Japonsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: