Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Brusinkový čaj - černý ochucený čaj

Kód: 04118
169 Kč / ks 151 Kč bez DPH 188 Kč / 100 g
Skladem
Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
6.3.2024
Možnosti doručení

Černý čaj budí u spousty lidí dojem chuťově plytkého čaje, který nemá moc co nabídnout. To ale tvrdí jen proto, že ještě nevyzkoušeli naši směs Brusinkový čaj, kterou jsme vytvořili kombinací černého čaje, skutečných kousků brusinek, malinových vloček a okvětních lístků růží. Povedlo se nám vytvořit směs, která je nejen vyvážená a příjemně ovocná, ale taky doslova a do písmene nabitá kofeinem. Jakmile ji jednou ochutnáte, nebudete už chtít nic jiného. Pro přípravu tohoto čaje je klíčová doba jeho louhování. Ptáte se, jak dlouho louhovat černý čaj? Optimální doba se uvádí okolo dvou až tří minut.

Složení: černý čaj, brusinka kousky (min.12,5%)(brusinky, cukr, slunečnicový olej), malinové vločky (kukuřičný škrob, cukr, malinové pyré, koncentrovaná malinová šťáva), aroma, okvětní lístky růží. Jemná brusinková chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Černý čaj jeho historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

 

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Cranberry

Ingredients: Black tea, cranberry pieces (cranberries, sugar, sunflow- er oil), raspberry flakes (corn starch, sugar, raspberry puree, raspberry juice -concentrated-), flavour, rose petals. Fine-tart cranberry-taste.

Italiono

Mirtillo rosso

Ingredienti: Tè nero, pezzi di mirtillo rosso, fiocchi di lampone (amido di mais, zucchero, purea di lampone, concentrato di succo di lampo- ne), aroma, petali di rosa. Aroma amarognolo di mirtillo.

Deutsch

Cranberry

Zutaten: Schwarzer Tee, Cranberrystücke (Cranberries, Zucker, Son- nenblumenöl), Himbeerflocken (Maisstärke, Zucker, Himbeerpüree, Himbeersaftkonzentrat), Aroma, Rosenblüten. Feinherb-beeriger Cranberry-Geschmack.

Français

Canneberge

Ingrédients: Thé noir, morceaux de canneberge, flocons de framboi- ses (amidon de maïs, sucre, purée de framboises, concentré de jus de framboises), arôme, pétales de roses. Goût finement amer et de baies de canneberge.

Doplňkové parametry

Kategorie: Černý ochucený čaj
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Čajová zahrada je naše vlastní autentická značka, která pro vás již více než 20 let dováží stovky různých čajů, z nichž si dokáže vybrat každý! Je jedno, jestli máte rádi prémiové zelené čaje, nebo preferujete spíše různé ovocné směsi. Pokud je pro vás prioritou kvalita použitých surovin, jejich následné šetrné zpracování a také velmi přívětivá cena, pak jste tu správně. A pevně věříme, že jakmile naše produkty jednou ochutnáte, budete nadšení.