Služebník svatých ®

Ochranná známka ®
Kód:04111
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Služebník svatých je černý ochucený čaj se skvělou skořicí, vanilkou a jiné. Služebník Vašeho pohodlí.

Složení
černý čaj, skořice kousky, mandlové plátky, kousky jablek, aroma, vanilka kousky. Vánoční skořicovo pomerančovo vanilková chuť.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
132,22 Kč / 100g
119,00 Kč
103,48 Kč bez DPH
4.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

® patentově chráněná obchodní značka společnosti Great Tea Garden s.r.o.

Černý čaj jeho historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

Služebník svatých je černý ochucený čaj se skvělou skořicí, vanilkou a jiné. Služebník Vašeho pohodlí.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Saint servants

Ingredients: Black tea, cinnamon pieces, almond slices, apple pieces, flavour, vanilla pieces. Christmassy cinnamon-orange-vanilla-taste.

Italiono

Saints Servants

Ingredienti: Tè nero, pezzi di cannella, mandorle a scaglie, pezzi di mela, aroma, pezzi di vaniglia. Aroma natalizio di cannella, arancia e vaniglia..

Deutsch

Servant saints

Zutaten: Schwarzer Tee, Zimtstücke, gehobelte Mandeln, Apfelstü- cke, Aroma, Vanillestücke. Weihnachtlicher Zimt-Orangen-Vanille Geschmack.

Français

Saints servants

Ingrédients: Thé noir, morceaux de canelle, amandes effilées, morceaux de pomme, arôma, morceaux de vanillee. Goût de cannelle, d’orange et de vanille rappelant Noël.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.