Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Legendární Arnold Palmer: Jednoduchý drink na léto

Existuje jen málo nápojů, které by byly oblíbené napříč celými spojenými státy už po několik desítek let. Arnold Palmer, drink pojmenovaný po známém profesionálním golfistovi, je ale bezpochyby jedním z nich. V tomto článku vám představíme jednoduchý recept se kterým si zvládnete ikonický drink vytvořit v pohodlí domova. Je zcela nealkoholický a stačí vám na něj pouze tři suroviny, takže ho zvládne připravit každý. 

Jak si Arnold Palmer připravit? 

Arnold Palmer je drink, který svou popularitu získal už od 60. let v závislosti na tom, že tuto kombinaci často v různých barech vyžadoval již zmíněný golfista. Na tento drink budete potřebovat jen a pouze: 

  • Vychlazený nálev kvalitního černého čaje 
  • Vaše oblíbená perlivá limonáda 
  • Plátek citronu nebo máty na ozdobení

No a jak asi sami tušíte, celý tento drink je velmi jednoduchý. Stačí vzít jeden díl vychlazeného kvalitního černého čaje a smíchat ho s dílem vaší oblíbené limonády. Když budete limonádu nalévat do čaje opatrně například přes lžičku, budou se obě tekutiny krásně vrstvit. Na závěr pak stačí ozdobit drink trochou máty nebo plátkem citronu a máte hotovo. Obrovskou výhodou je, že si drink můžete modifikovat podle sebe, my například doporučujeme místo obvyklého poměru ingrediencí "half and half", tedy půl na půl, doporučujeme použít dva díly čaje a jeden díl limonády, čímž získáte intenzivní čajovou chuť s jen velmi decentním a ne příliš sladkým limonádovým dozvukem. V letních měsících je ideální servírovat tuto kombinaci na ledu a někdy se dokonce přidává i alkohol jako whiskey. 

arnold palmer 1

Jaké suroviny vybrat? 

Ačkoliv si tento drink můžete modifikovat naprosto podle sebe, my doporučujeme pro začátek začít s kvalitním černým čajem, který se dobře páruje s mnoha druhy limonád. Dobrou volbou je například Ceylon OPI Shawlands, který má jemnou květinovou vůni a výraznou chuť. Pokud jde o limonádu, je výběr úplně na vás a můžete použít vlastně cokoliv od supermarketových sycených nápojů až po exkluzivnější limonády typu Bohemsca. Ať už se rozhodnete jakkoliv, Arnold Palmer je skvělé nealkoholické osvěžení, které doporučujeme vyzkoušet.