Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Cafe de Cuba - Nápoj jako dělaný pro mrazivá zimní odpoledne

I když si to mnozí z nás nechtějí ani připustit, léto už je v nenávratnu a teď nás čeká náročná zima. Přestože počasí nám nepřeje, je ale důležité si tyto chvíle užít a pokud možno i něčím zpříjemnit. Až tedy přijdete večer z práce, zkuste si jen tak sednout k hořícímu krbu se šálkem Cafe de Cuba, neuvěřitelně chutné alkoholické kávy, která vás spolehlivě zahřeje.

Jak si Cafe de Cuba připravit?
Cafe de Cuba je naprosto jedinečný koktejl, který, jak asi tušíte, kombinuje to nejlepší, co Kuba vlastně nabízí. Budete totiž potřebovat:

  • 120 ml kávy připravené z 8g arabiky
  • 0,5 dl (velký panák) likéru s chutí kakaa (například Baileys)
  • 0,5 dl (velký panák) tmavého rumu
  • 50 ml mléka nebo smetany 

A samotný postup je naprosto jednoduchý, takže vám ani po práci nezabere nějak moc času a budete moci jít rovnou relaxovat. Stačí v šejkru nejprve smíchat Baileys s tmavým rumem, aby se jejich chutě propojily. Pak přelijte vzniklou směs do tlustostěnné sklenice a zalijte teplou kávu. Pokud máte rádi sladké, můžete kávu ještě osladit, avšak pamatujte na to, že cukr může obsahovat už vámi zvolený kakaový likér. Na závěr stačí jen přelít kávu smetanou a můžete se pustit do odpočinku.

PS: Pokud vám náhodou ani v zimě není zima, můžete klidně kávu nechat zchladnout a do drinku použít pár kostek ledu.

Café de Cuba 

Jakou kávu? Přece Kubánskou!
Nad tím, jakou zvolit kávu do tohoto jedinečného drinku, nemusíte přece vůbec přemýšlet. Nejlépe se do ní hodí kubánská arabika. Na tomto karibském ostrově se vůbec poprvé začaly kávovníky pěstovat již v první polovině 18. století a tamní pěstitelé za tu dobu kávové řemeslo skutečně ovládli. I když tamní režim není pro kávu vyloženě přívětiví a všichni zemědělci musí akceptovat jednotlivou výkupní cenu ze strany státu, dávají si na kávě stále stejně záležet. A je to skutečně poznat. Kubánská arabika voní po třtinovém cukru a má jemně nasládlou chuť s tóny čokolády. Proto po ní mnoho lidí sahá zejména v ranních hodinách. Jak jsme si dnes ale ukázali, je možné si ji vychutnat třeba i po práci. V našem eshopu ji navíc seženete za skvělou cenu.