Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Freshpresso - Vyvážený snídaňový nápoj pro kterékoliv roční období

Máte nějaký ranní rituál? Někomu vyhovuje si po probuzení pár minut číst, jiný si dá studenou sprchu a někdo si uvaří něco dobrého. Freshpresso je nápoj, který se leckomu možná bude zdát trochu zvláštní, ale jakmile jej jednou ochutnáte, uvidíte sami, že se stane nedílnou součástí i vašeho ranního rituálu.

Jak si freshpresso připravit?
Na přípravu freshpressa budete potřebovat především výkonný mixér (nebo ruční šejkr) a průhlednou sklenici, ve které nápoj skvěle vynikne. Ze surovin je nutné si nachystat zejména:

  • 40-80 ml silného espressa
  • Lžičku medu nebo jiného sladidla
  • Kopeček vanilkové zmrzliny
  • 100 ml pomerančového džusu
  • Drcený led

Samotný postup je pak nesmírně jednoduchý a spočívá ve smíchání všech surovin. Na dno mixéru nebo šejkru doporučujeme nejprve umístit led, poté i všechny ostatní složky a nakonec důkladně rozmixovat nebo protřepat. Pokud chcete ke slazení použít běžný cukr, je nutné osladit kávu ještě za tepla, jinak budou ve výsledném drinku hrudky. Med, různé sirupy nebo jiná rozpustná sladidla můžete přidat až do šejkru či mixéru. Jakmile máte nápoj rozmixovaný do hladka, stačí jej jen přelít do sklenic a můžete servírovat.

Freshpresso

Nejdůležitější je vybrat dobrou kávu
Freshpresso může těm konzervativnějším z vás určitě připadat přinejmenším trochu zvláštní. Jakmile jej ale jednou ochutnáte, uvidíte, že si ho oblíbíte přesně tak, jako jsme si ho oblíbili my. Jedná se o studený a osvěžující nápoj, který krásně kombinuje lehkou kyselost pomerančového džusu s příjemnou sladkostí vanilkové zmrzliny a hořkými tóny pořádné arabiky. Aby kouzlo celého drinku ale správně vyniklo, je nutné vybrat i dobrou kávu. Nám se pro tento účel nejvíce osvědčila naše výborná a čerstvě pražená arabika z Etiopie. Kromě freshpressa s ní připravíte i skvělou kávu třeba z pákového kávovaru i úžasný filtr.