Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Zdravé sušenky s čajem matcha

Čaj matcha je bezpochyby jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších zelených čajů, které můžete na trhu sehnat. A zatímco ten opravdu kvalitní a drahý se hodí převážně na čajové rituály prováděné s adekvátním vybavením, levnější čaj můžete použít i do receptů. A že i ty určitě stojí za vyzkoušení! My jsme si zamilovali mimo jiné i zdravé sušenky s matchou a dnes se s vámi podělíme o náš recept.

Proč vlastně čaj matcha?
Ještě před samotným receptem se hodí říct pár informací o čaji matcha, pokud by se náhodou mezi vámi našel někdo, kdo tuto delikatesu nezná. Matcha je zelený čaj, který má svůj původ v Japonsku. Připravuje se z mladých lístků gyokura, které jsou namlety na jemný prášek. Díky tomu obsahuje výsledný čaj obrovskou porci antioxidantů, různých vitamínů, minerálů a v neposlední řadě také kofeinu. Kromě toho má ale také úžasnou chuť, kterou odborníci popisují jako travnatou, hladkou a mírně nasládlou s naprosto minimální svíravostí. A všechny tyto vlastnosti je možné ocenit i v gastronomii.

 Sušenky Matcha_příprava

Jak si zdravé sušenky připravit?
Na zdravé sušenky s čajem matcha sice budete potřebovat poměrně dost surovin, ale postup už bude velmi jednoduchý. Doporučujeme si nakoupit:

  • 250g jemných ovesných vloček
  • asi 100 ml mléka
  • 2-3 vejce
  • 3 lžičky čaje matcha
  • 50 gramů cukru, medu eventuálně jiného sladidla na dochucení
  • Pokud máte rádi sladké, můžete přidat i kousky čokolády, která se krásně rozpeče

Slibovaný postup pak zvládne naprosto každý, protože stačí jednotlivé suroviny smíchat. Z našich zkušenosti doporučujeme smíchat nejprve vločky, vejce, matchu a sladidlo. Mléko je vhodné dodat až nakonec, aby se vám podařilo správně odhadnout konzistenci těsta. Ta by měla být taková, že budete bez problémů moci tvarovat sušenky a skládat je na plech. Je tedy lepší začít s menším množstvím mléka a raději postupně přidávat. Jakmile máte sušenky na plechu, stačí je umístit na 15 minut do trouby předehřáté asi na 200°C. Pak už stačí jen nechat zchladit a můžete si nechat chutnat.

Sušenky Matcha 
Jaký čaj doporučujeme vybrat?
Pokud byste hledali skvělý čaj na pití, určitě bychom doporučili sáhnout po našem výtečném a exkluzivním Japan Matcha Kagoshima. Pro potřeby různých receptů jako je ten dnešní ale bohatě postačí i levnější matcha. My máme v naší nabídce přesně pro tyto účely základní variantu Matcha Nara v sáčku, kterou zároveň doporučujeme i na pití pro ty z vás, kteří tento nápoj nikdy nezkoušeli a hledají čaj s dobrým poměrem ceny a kvality.