To nejlepší Cold Brew, jaké si můžete připravit

Bez ohledu na to, jaké je venku počasí, káva přijde vhod vždycky. A dokud zbývá ještě alespoň pár teplých dní, nemusíte se vůbec omezovat na kávu teplou. Můžete přece sáhnout i po ledové kávě. Nebo třeba po kávě Cold Brew. Ten nejlepší recept na ně vám přinášíme právě teď!

Co to Cold Brew vlastně je?
Velmi jednoduše řečeno, Cold Brew je druh kávy, který vzniká macerací za studena. Narozdíl od ledové kávy nepřijdou kávová zrna vůbec do styku s teplou vodou, ale rovnou se louhují ve studené. Jelikož ale studená voda potřebuje více času na to, aby z kávy uvolnila veškeré chuťové tóny, příprava Cold Brew může zabrat klidně i desítky hodin. Rozhodně se ale vyplatí, mnoho lidí, kteří tuto kávu ochutnají, se pak již vůbec nechtějí vracet k jiné.

Cold Brew 

Jak si ji tedy připravit?
Příprava skvělého Cold Brew není vůbec náročná. Bude vám stačit pouze:
 

  • Kvalitní voda (ideálně buď přefiltrovaná, nebo kojenecká)
  • Čerstvě pražená káva mletá nahrubo
  • Papírový filtr
  • Sklenice

Samotný postup je pak nesmírně jednoduchý. Na každých 100 ml vody doporučujeme použít 10 gramů nahrubo namleté kávy. Požadované množství arabiky dejte do sklenice, zalijte vodou a důkladně protřepejte. Umístěte kávu do lednice a nechejte ji tam odpočívat. Z našich vlastních zkušeností doporučujeme alespoň 20 hodin, aby káva získala úžasnou chuť. Obecně ale můžete připravený nápoj vyzkoušet už po takových 12 hodinách a když ho tam necháte třeba i 30 hodin, nic špatného se kávě nejspíš nestane. Před konzumací je kávu nutné přefiltrovat přes filtrační papír, třeba za použití dripperu nebo chemexu. Podávat doporučujeme na ledu a eventuálně též s mlékem nebo plátkem citronu.

Cold Brew_priprava 

Jakou kávu na cold brew vybrat?
Obecně řečeno na Cold Brew můžete vybrat kteroukoliv kávu, ale my doporučujeme se držet světlejších pražení. Nejdůležitější je hlavně to, aby káva byla čerstvá. A právě takovou najdete v našem eshopu. Na kvalitě naší kávy nám opravdu záleží, a proto sami určitě poznáte ten rozdíl oproti některým dlouho skladovaným supermarketovým kávám. Pro přípravu Cold Brew jsme vyzkoušeli hned několik káv z naší nabídky, ale vůbec nejvíce se nám osvědčila arabika z Etiopie, která má lehkou čokoládovou chuť s tóny červeného vína. Najdete ji v našem eshopu, kde vám zároveň deklarujeme příjemnou cenu a včasné doručení. Stačí kliknout na tlačítko níže.

Od svělé kávy vás dělí jen pár kliknutí

Líbil se vám náš dnešní článek? Tak to nikam neodcházejte, máme jich pro vás totiž více. Přečtěte si třeba o některém z těchto témat: