Čajové frappé aneb Jak využít méně kvalitní matcha čaj

Dovolte nám na úvod popsat situaci, která se téměř s jistotou stala i vám. Chtěli jste dlouhou dobu vyzkoušet čaj matcha, který je ale finančně poměrně náročný, a tak jste si koupili nějakou levnější variantu ze supermarketu. Vyzkoušeli jste ji a s hrůzou zjistili, že se skoro nedá pít a teď vám sedí doma a vy nevíte, co s ní. Naštěstí pro vás máme skvělý a jednoduchý recept na čajové frappé, v němž se i horší matcha čaj ztratí.

Jak si čajové frappé připravit?
Nebudeme to zbytečně protahovat - recept na čajové frappé je neskutečně jednoduchý a zvládne ho každý. Budete potřebovat jen a pouze:

  • Méně kvalitní čaj matcha (můžete samozřejmě použít jakýkoliv, drahých variant by ale byla škoda)
  • Cukr krupice nebo jiné sladidlo
  • Vodu a led

A samotný postup dokážete nejspíš i sami intuitivně vyvodit. Nejprve smíchejte matchu s krupicovým cukrem v poměru 1:1 - pokud si připravujete porci jen pro sebe, bude dostačující použít od každé suroviny jednu lžičku. Vložte je do šejkru, mixéru, nebo v případě nejvyšší nouze i do dobře těsnící uzavíratelné šroubovací sklenice, zalijte zhruba decilitrem vody a zhruba minutu protřepávejte. Pak stačí jen nalít do skleniček, ve kterých budou připravené kostky ledu a ideální letní osvěžení plné energie a zdraví prospěšných vitamínů a minerálů je na světě.

 Čajové frappé

Proč vyzkoušet kvalitní čaj matcha?
Levná matcha se velmi často prodává na vaření. Když si ale chcete dopřát dobrý čaj, ke kterému se budete vždycky rádi vracet, budete si muset trochu připlatit. Tento vysoce kvalitní japonský čaj se získává z prémiového gyokura a před sklizní se zastiňuje, díky čemuž obsahuje vysoké množství kofeinu i chlorofylu, což se pozitivně podepíše na jeho chuti. Vy si tak vychutnáte skvělý čaj, který je doslova nabitý antioxidanty, minerály i vitamíny. A zároveň se díky pořádné porci kofeinu připravíte na celý náročný den, který máte před sebou.

Jaký doporučujeme vybrat?
Jestli chcete dobrý čaj, budete si muset připlatit. Ale na druhou stranu nečekejte žádné závratné čtyřciferné sumy, pokud nejste zkušení čajoví odborníci, bude vám stačit i naše základní balení Matcha v sáčku. Pro ty z vás, kteří si však chtějí dopřát prvotřídní chuťový zážitek a matchu si připravovat třeba tradičním způsobem popisovaným v jednom z předchozích článků, můžeme dát ruku do ohně za Japan Matcha Kagoshima, který je ztělesněním kvality. Výběr je tedy jen na vás. Mějte ale na paměti, že podezřele levná matcha se hodí většinou opravdu jen na vaření.

Matcha Frappe _2