Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Plakát Čajový květ

Kód: 00119M
49 Kč / ks 40 Kč bez DPH 49 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Možnosti doručení

Plakát s detailem květu čajovníku čínského. Skvělý k výzdobě čajovny i jako dekorace do bytu či kanceláře, kterou ocení jak milovníci čaje, tak i ti, kteří upřednostňují spíše kávu.

Formát plakátu:
A3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cesta čaje z plantáže do Vašeho hrnečku

Čajovník je stálezelený keř původem z jižní a jihovýchodní Číny a přilehlých území Vietnamu, Laosu, Barmy a Indie, který v přírodě dorůstá výšky 5 až 15 metrů, výjimečně až kolem třiceti metrů. Na plantážích jsou keře udržovány ve výšce kolem jednoho metru, přičemž jednotlivé řady jsou dokonale zarovnány, což umožňuje pohodlnější sběr čajových lístků a zvyšuje úrodu.

Listy čajovníku jsou dlouhé od 3 do 25 centimetrů a až 10 centimetrů široké. Dospělé listy jsou tlusté, hladké a kožnaté a mají krátký řapík. Květy jsou bílé, vyrůstají jednotlivě až po třech, mají pět okvětních lístků a výrazně žluté prašníky.

Na čajových plantážích se čajovník pěstuje ze semen nebo z řízků. Semena se nechávají určitou dobu dozrávat, potom pěstují v pařeništích. Mladé rostlinky se asi po půl roce přesadí na plantáže.

Druhým způsobem je řízkování. Listové řízky zakoření asi po dvou měsících a po osmi měsících se také přesadí na plantáže. Čajové keře jsou uspořádané v charakteristických řadách. Asi ve dvou letech se provádí první tvarovací řez a ve třech letech je čajovník připraven pro sběr lístků. Po dalších třicet až sto let se pravidelně sbírají lístky a keř se přiřezává do vhodné výšky.

Čajovníku se nejlépe daří v monzunovém klimatu v subtropickém a tropickém pásu. Roste na kyselých půdách, od hladiny moře až po nadmořské výšky kolem 2500 m. Kvalitnější čaj dávají rostliny ve vyšších nadmořských výškách. Nejpodstatnější pro růst čajovníku je dostatečná vlhost. A to je také důvod, proč vetšina pokusů o pěstování čaje v českých podmínkách skončila neúspěchem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plakáty
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Čajová zahrada je naše vlastní autentická značka, která pro vás již více než 20 let dováží stovky různých čajů, z nichž si dokáže vybrat každý! Je jedno, jestli máte rádi prémiové zelené čaje, nebo preferujete spíše různé ovocné směsi. Pokud je pro vás prioritou kvalita použitých surovin, jejich následné šetrné zpracování a také velmi přívětivá cena, pak jste tu správně. A pevně věříme, že jakmile naše produkty jednou ochutnáte, budete nadšení.