Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Plakát Čajová plantáž v Indonésii

Kód: 00119C
49 Kč / ks 40 Kč bez DPH 49 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení

Plakát zachycující malebné prostředí horské čajové plantáže v Indonésii. Skvělý k výzdobě čajovny i jako dekorace do bytu či kanceláře opravdového milovníka čaje.

Formát plakátu: A3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování čaje v Indonésii

Čaj patří v Indonésii mezi nejoblíbenější nápoje. Indonésané ho, oslazený několika lžičkami cukru, popíjejí prakticky pořád.

Zatímco dříve se Indonésie řadila mezi tři největší producenty čaje na světě, od roku 2000 produkce této plodiny klesá. Celosvětově tak země spadla až na sedmou příčku v žebříčku největších pěstitelů čaje na světě.

Kvalita indonéského čaje nedosahuje takové úrovně jako v zemích, kde se tato plodina pěstuje ve větším množství, což je dáno sopečnou slanou půdou a klimatem, které nejsou zrovna ideální pro pěstování čajovníku. Díky místní vládě a nemalému úsilí, které je v Indonésii věnováno pěstování lépe přizpůsobených klonů, lepší dopravě a balení, však kvalita tohoto čaje stoupá. Jeho cena na světových trzích přesto stále nedosahuje takové úrovně jako v případě konkurenčních čajů ze zemí, které se v žebříčku největších producentů umístily před Indonésií. Nižší výnosy jsou také důvodem, proč indonésští zemědělci na čajových plantážích v současnosti čím dál tím více pěstují zeleninu, palmu olejnou a kaučukovník.

Čaj se v Indonésii pěstuje v jedenácti provinciích na ostrovech Sumatra, Jáva, Kalimantan a Sulawesi, nejrozsáhlejší čajové plantáže se nacházejí na západní Jávě v okolí města Bandung.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plakáty
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Čajová zahrada je naše vlastní autentická značka, která pro vás již více než 20 let dováží stovky různých čajů, z nichž si dokáže vybrat každý! Je jedno, jestli máte rádi prémiové zelené čaje, nebo preferujete spíše různé ovocné směsi. Pokud je pro vás prioritou kvalita použitých surovin, jejich následné šetrné zpracování a také velmi přívětivá cena, pak jste tu správně. A pevně věříme, že jakmile naše produkty jednou ochutnáte, budete nadšení.