Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Plakát Čajové bedny

Kód: 00119CH
49 Kč / ks 40 Kč bez DPH 49 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Možnosti doručení

Plakát s vyobrazením košů s nezpracovanými čajovými lístky z plantáže Ambootia v indické oblasti Darjeeling, která produkuje čaje v biokvalitě, a dřevěných beden určených pro transport hotového čaje. Skvělý k výzdobě čajovny i jako dekorace do bytu či kanceláře opravdového milovníka čaje.

Formát plakátu:
A3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj a jeho skladování

Čaj je velmi náchylný přejímat různé vůně a pachy. Této vlastnosti čaje se využívá při přípravě čajů ovoněných, ovšem má to i své stinné stránky. Čaj také nesmí nasáknout vlhkostí a neměl by přijít na světlo. To vše klade značné požadavky na skladování čaje během transportu, prodeje a před použitím. Čaj je proto balen do dřevěných beden zpravidla rozměru 40x60. Proti vlhkosti je chráněn hliníkovou fólií, vzorky pro hodnocení se odebírají navrtáním. Čaj je tak chráněn proti všem výše zmíněným faktorům s tím, že dochází pouze k určitému průniku vlhkosti.

V obchodě a domácnosti je situace složitější - používaly a používají se krabičky z plechu, dřeva, nádoby z porcelánu, keramiky, sklenice, lahve se zabroušeným hrdlem, papírové sáčky a další materiály. Názory na idální balení čaje se různí - plechové krabičky, v nichž jsou prodávány především čajové směsi anglických obchodních firem, čaj sice dokonale chrání před stykem s vlhkostí, světlem a pachy, ale jsou kovové, což někomu vadí. Papírové a dřevěné krabičky zase čaj dostatečně nechrání před pachy a vlhostí a čaj se pak musí pečlivě uložit. 

Z pochopitelných důvodů je sypaný čaj v čajovnách prodáván většinou v papírových sáčcích - to vyhovuje, pokud je čaj skladován odděleně od kuchyňských potřeb na suchém temném místě. Mnohdy tomu tak ale není, a pokud nechceme vyrábět čaj ovoněný pepřem, kmínem či paprikou, je nutné čaj chránit. Kombinace papírový sáček vložený v plechové krabičce je zřejmě to nejlepší, čeho lze většinou dosáhnout.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plakáty
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Čajová zahrada je naše vlastní autentická značka, která pro vás již více než 20 let dováží stovky různých čajů, z nichž si dokáže vybrat každý! Je jedno, jestli máte rádi prémiové zelené čaje, nebo preferujete spíše různé ovocné směsi. Pokud je pro vás prioritou kvalita použitých surovin, jejich následné šetrné zpracování a také velmi přívětivá cena, pak jste tu správně. A pevně věříme, že jakmile naše produkty jednou ochutnáte, budete nadšení.