Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Plakát Čajové lístky

Kód: 00119D
49 Kč / ks 40 Kč bez DPH 49 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení

Plakát s vyobrazením čerstvě nasbíraných čajových lístků. Skvělý k výzdobě čajovny i jako dekorace do bytu či kanceláře opravdového milovníka čaje.

Formát plakátu: A3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj a jeho sběr

Čajové lístky se většinou sbírají několikrát do roka, v některých oblastech prakticky po celý rok. Lístky se sbírají podle takzvaných sběrových formulí, které určují, kterou část výhonku ještě uštípnout. Cennější jsou přitom menší lístky u špičky výhonku a pupen.

Požadavky na sběr některých zvlášť ceněných druhů čaje prý byly velmi přísné - sběračky nesměly jíst kořeněná jídla, musely používat rukavice a také se den co den koupat. Všechna tato opatření měla zabránit tomu, aby čaj nenačichnul nežádoucími pachy.

Sběr čaje je jedna z mála operací při jeho výrobě, která dosud nebyla úspěšně mechanizována. Podle údajů z literatury jeden sběrač za den sebere až 20 kg čerstvého čaje, ze kterého po zpracování vznikne asi 5 kg suchého čaje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plakáty
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Čajová zahrada je naše vlastní autentická značka, která pro vás již více než 20 let dováží stovky různých čajů, z nichž si dokáže vybrat každý! Je jedno, jestli máte rádi prémiové zelené čaje, nebo preferujete spíše různé ovocné směsi. Pokud je pro vás prioritou kvalita použitých surovin, jejich následné šetrné zpracování a také velmi přívětivá cena, pak jste tu správně. A pevně věříme, že jakmile naše produkty jednou ochutnáte, budete nadšení.