Plakát Čajová plantáž Darjeeling

Kód: 00119Z
49 Kč / ks 40,50 Kč bez DPH 49 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
25.10.2021
Plakát zachycující práci česaček čaje na plantáži v jedné z vyhlášených produkčních oblastí čaje v Indii - v regionu Darjeeling. Skvělý k výzdobě čajovny i jako dekorace do bytu či kanceláře opravdového milovníka čaje.

Formát plakátu: A3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj z oblasti Darjeeling

Darjeeling je jednou z nejproslulejších produkčních oblastí černého čaje v Indii. Čaje, které se tu pěstují již více než 150 let, mají vysokou kvalitu a mnohdy jsou přirovnávány k nejlepším francouzským vínům.

Čajové plantáže se v Darjeelingu nacházejí v nadmořských výškách 1000 až 2500 metrů a do roka poskytují tři, respektive čtyři sklizně výtečného čaje (někdy je zvlášť počítána mezisklizeň po první sklizini). Toto rozlišení je důležité, neboť společně s ročním obdobím se mění také charakter čaje.

First Flush (první sklizeň) probíhá v Darjeelingu zhruba od poloviny března, přičemž čaj sklizený v tomto období se vyznačuje delikátním, svěžím aroma. Tyto čaje jsou oblíbené v Japonsku a asijských zemích.

Čaje ze sklizně In Between (mezisklizeň po první sklizni) v sobě kombinují lepší vlastnosti čajů ze sklizně první a druhé.

Second Flush (druhá sklizeň) probíhá od května do začátku monzunových dešťů. Tyto čaje mají plnější, bohatší chuť a v oblibě je mají hlavně Němci.

Autumnal (podzimní sklizeň), která připadá na čas po období dešťů, je nejvíce ceněnou sklizní v anglicky mluvících zemích. Čaje z této sklizně mají nenapodobitelé vlastnosti.

Chuť čaje se mírně liší také v rámci jednotlivých čajových zahrad. Pokud byste ale měli zájem o čistý čaj vypěstovaný pouze na jedné plantáži, nepochodíte. Pod označením Darjeeling je totiž většinou prodávána směs z několika plantáží, namíchaná ochutnávači už v Indii.

Darjeeling je čaj vhodný pro běžné pití, který zaujme nejenom skutečné znalce, ale i ty, kteří se v čajích zase až tak moc nevyznají.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plakáty
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: