Plakát Čajová plantáž Darjeeling

Kód: 00119Z
49 Kč / ks 40 Kč bez DPH 49 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Plakát zachycující práci česaček čaje na plantáži v jedné z vyhlášených produkčních oblastí čaje v Indii - v regionu Darjeeling. Skvělý k výzdobě čajovny i jako dekorace do bytu či kanceláře opravdového milovníka čaje.

Formát plakátu: A3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj z oblasti Darjeeling

Darjeeling je jednou z nejproslulejších produkčních oblastí černého čaje v Indii. Čaje, které se tu pěstují již více než 150 let, mají vysokou kvalitu a mnohdy jsou přirovnávány k nejlepším francouzským vínům.

Čajové plantáže se v Darjeelingu nacházejí v nadmořských výškách 1000 až 2500 metrů a do roka poskytují tři, respektive čtyři sklizně výtečného čaje (někdy je zvlášť počítána mezisklizeň po první sklizini). Toto rozlišení je důležité, neboť společně s ročním obdobím se mění také charakter čaje.

First Flush (první sklizeň) probíhá v Darjeelingu zhruba od poloviny března, přičemž čaj sklizený v tomto období se vyznačuje delikátním, svěžím aroma. Tyto čaje jsou oblíbené v Japonsku a asijských zemích.

Čaje ze sklizně In Between (mezisklizeň po první sklizni) v sobě kombinují lepší vlastnosti čajů ze sklizně první a druhé.

Second Flush (druhá sklizeň) probíhá od května do začátku monzunových dešťů. Tyto čaje mají plnější, bohatší chuť a v oblibě je mají hlavně Němci.

Autumnal (podzimní sklizeň), která připadá na čas po období dešťů, je nejvíce ceněnou sklizní v anglicky mluvících zemích. Čaje z této sklizně mají nenapodobitelé vlastnosti.

Chuť čaje se mírně liší také v rámci jednotlivých čajových zahrad. Pokud byste ale měli zájem o čistý čaj vypěstovaný pouze na jedné plantáži, nepochodíte. Pod označením Darjeeling je totiž většinou prodávána směs z několika plantáží, namíchaná ochutnávači už v Indii.

Darjeeling je čaj vhodný pro běžné pití, který zaujme nejenom skutečné znalce, ale i ty, kteří se v čajích zase až tak moc nevyznají.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plakáty
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Čajová zahrada je naše vlastní autentická značka, která pro vás již více než 20 let dováží stovky různých čajů, z nichž si dokáže vybrat každý! Je jedno, jestli máte rádi prémiové zelené čaje, nebo preferujete spíše různé ovocné směsi. Pokud je pro vás prioritou kvalita použitých surovin, jejich následné šetrné zpracování a také velmi přívětivá cena, pak jste tu správně. A pevně věříme, že jakmile naše produkty jednou ochutnáte, budete nadšení.