Na vzácném žlutém čaji si pochutnávali čínští císaři a teď můžete i vy

O dlouholetou tradici pěstování žlutého čaje se starali buddhističtí mniši. Jeho vznik se datuje k dobám ranné vlády dynastie Čching, tedy do 17. století. Metoda jeho přípravy však byla na celých sto let zapomenuta. Znovuobjevena byla až v 70. letech 20. století. Od té doby se Čína vrátila k produkci žlutého čaje, avšak pouze v malém množství. Vzhledem k tomu, že už dnes v Číně nenajdeme žádného císaře, žlutý čaj je servírovaný ostatním důležitým osobám a VIP.

Žlutý čaj roste na vysokohorských svazích tří provincií: Hunan, Sečuán a Če-tiang. Vyrábí se podobně jako čaj zelený. Používají se pouze nejčerstvější pupeny. Na jeden kilogram toho nejvzácnějšího žlutého čaje potřeba údajně 60 tisíc pupenů. Ty se usuší na slunci a poté se tepelně ošetří, aby se zabránilo oxidaci. Na rozdíl od zeleného čaje se čajové lístky napaří, nakupí a překryjí. Podle Číňanů tak čajové lístky znovu absorbují svou chuť a ta se tímto procesem také zjemňuje. Některé ze žlutých čajů se vyrábí pouze v odbdobí, kdy je teplota a vlhkost vzduchu v rovnováze, tedy pouze pár dní v roce.

 >>Kvetoucí bílý čaj není jen lahůdka pro oko

Co se týče chutě, dal by se žlutý čaj zařadit mezi zelený a bílý. Jeho jemná elegantní chuť povzbuzuje organismus a pomáhá zažívacímu ústrojí. Vyzkoušejte žlutý čaj a převtělte se na chvíli do císaře mandžuské říše Čching.