Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Víte, co vznikne spojením kávy s kávovým likérem? Vynikající drink na dlouhou noc!

Dá se předpokládat, že pro většinu z vás je káva nápojem, který jim po dlouhé noci pomáhá stoupnout znovu na nohy a zvládnout náročný den v práci. Co kdybychom vám ale řekli, že ta samá káva může být i součástí drinku, díky němuž si dlouhou noc užijete na maximum? A není na tom vůbec nic těžkého. V dnešním příspěvku pro vás totiž máme recept na vynikající kávu s kávovým likérem, kterou si naprosto zamilujete. 

Ať je léto, nebo zima

Káva není jenom snídaňový nápoj, ale může to být i nedílná součást vašich letních oslav. Na výrobu tohoto koktejlu budete potřebovat jen a pouze:

  • 200 ml silné kvalitní kávy
  • 40 ml kávového likéru Kahlúa
  • Cukr, med, nebo jiné sladidlo dle libosti
  • Mléko nebo smetanu na zjemnění chuti

A jak asi tušíte, absolutně nic na tom není. Stačí jen udělat kávu, dát do ní kávový likér, podle potřeby ji osladit a přidat mléko nebo smetanu. A je hotovo! Klasická varianta tohoto bezejmenného nápoje je teplá a spočívá v tom, že ještě do horké kávy zamícháte kávový likér. A vzhledem k tomu, že zmiňovaná Kahlua je jen velmi slabý likér, je takováto káva úplně ideální do nepříznivého zimního počasí. 

Úplně stejně se ale dá připravit i uprostřed parného léta. Místo teplé kávy jen použijte pečlivě udělané domácí Cold Brew, přidejte kávový likér a podávejte na kostkách ledu. Po vzoru populárního koktejlu White Russian si můžete do tohoto dua přidat ještě trochu smetany – pokud ji budete jen pomaličku nalévat na kostky ledu, usadí se v drinku nahoře a vás drink tak bude na pohled vypadat velmi lákavě.

Drink na dlouhou noc

Dávejte si pozor na příjem kofeinu 

Jakmile tento drink jednou ochutnáte, uvidíte, že si ho zamilujete. Krásně kávovou chuť totiž jen lehce podtrhávají dozvuky alkoholu a v kombinaci se smetanou se jedná o opravdovou pochoutku. Pozor byste si ale měli dávat na obsah kofeinu, který by vám mohl znesnadnit usínání. Jak jsme zmiňovali v samostatném článku na téma kofeinu v kávě, káva z dripperu může mít až 145 mg kofeinu a teoreticky tedy 3 porcemi překročíte doporučenou denní dávku tohoto stimulantu. Jestli byste na kávě s Kahluou a smetanou rádi zůstali celý večer, doporučujeme použít naši vynikající bezkofeinovou arabiku.  Je tak dobrá, že ji od klasické kofeinové kávy ani nepoznáte a ušetří vám problémy spojené s nadbytkem kofeinu v organismu. A vy si tak budete moci tento výborný drink užívat až do rána.