Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Dalgona Coffee: Zkuste tuhle delikatesu z instantní kávy!

Instantní káva má obrovské množství příznivců, a to navzdory tomu, že v porovnání s tou zrnkovou nemusí být nutně až tak kvalitní ani chutná. Receptů, které by z rozpustné kávy vycházely, ale paradoxně příliš mnoho nenajdete. A to je ohromná škoda, protože třeba taková Dalgona představuje neuvěřitelně chutnou kávu, kterou si připravíte doslova během pár vteřin. V dnešním článku pro vás máme jednoduchý recept. 

Dalgona coffee připravíte během chviličky

Na Dalgona coffee potřebujete všehovšudy 5 naprosto běžných surovin a zhruba 30 vteřin času. Když tedy přijde nečekaná návštěva a vy jí chcete udělat kávu, která bude hotová za chviličku a nebude úplně tradiční, přijde Dalgona vhod. Stačí dát do vysoké nádoby dvě lžičky instantní kávy, dvě lžičky krupicového cukru a dvě polévkové lžíce vody. Pomocí mixéru pak všechny složky šlehejte, dokud se nespojí v jednu tuhou hmotu. Pak už stačí jen do zhruba ⅔ objemu objemu sklenice nalít mléko (za horkých letních dnů můžete použít i led) a zbylou třetinu doplnit vyšlehanou směsí. A voila, výborná a přitom nevšední káva je na světě. 

dalgona coffee

I instantní káva může být kvalitní 

O instantní kávě jsme pro vás napsali celý samostatný článek, kde jsme mimo jiné vyvraceli jeden z velmi častých mýtů – a sice, že instantní káva je zdraví škodlivá. To samozřejmě není pravda, ačkoliv vzhledem k dalším úpravám kávového zrna na ni mnoho odborníků samozřejmě nahlíží skrz prsty. A i když čerstvé kávě se samozřejmě vyrovná jen máloco, my tento pohled nesdílíme a myslíme si, že naše káva je důkazem opaku. Pokud byste rádi vyzkoušeli skutečně kvalitní instantní kávu, můžete dát šanci naší vynikající instantní Latino Café, která je vyrobeno z vynikající brazilské arabiky. Využijete ji nejen třeba pro přípravu dnešního receptu, ale také na běžné pití pro nenáročné kávové konzumenty. Pokud byste ji pro někoho chtěli jako dárek, můžete sáhnout i po rozpustné Latino Café v dóze, která nejen hezky vypadá, ale zároveň efektivně uchová aroma.