Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Matcha Latté - Jak si ho připravit a proč ho pít

Matcha Tea zažívá poslední dobou obrovský boom, protože stále vychází najevo nové poznatky o tom, jak nabitý vitamíny a minerálními látkami ve skutečnosti je. Můžete ho pít samotný a je skoro jisté, že vám bude chutnat. Jakmile ale jednou ochutnáte Matcha Latte, uvidíte, že jeho kouzlu naprosto podlehnete. Jednoduchý recept vám přinášíme v dnešním článku.

Co o čaji matcha říká věda? A proč ho pít?
Čaj matcha se od ostatních čajů liší především tím, že tráví dost času ve stínu, a tím pádem produkuje i více chlorofylu, vitamínů, minerálních látek i různých antioxidantů. Po sběru se namele na jemný prášek, díky čemuž bývá doporučováno ho připravovat pomocí šetrné bambusové metličky. A co o něm říkají vědecké studie? Mimo jiné to, že obsahuje až 137x více některých katechinů než ostatní zelené čaje, díky obsahu kofeinu pomáhá se soustředěním a dokonce existují třeba poznatky o tom, že některé složky zeleného čaje mohou mít vliv na optimalizaci hladiny cholesterolu. Zkrátka a dobře si v čaji matcha najde každý to své.

Matcha čaj Latte

Jak si Matcha Latte připravit?
Samotná příprava Matcha Latte je tak jednoduchá, že ji zvládne naprosto každý. Budete potřebovat jen a pouze:

  • 200 ml mléka
  • 50 ml vody
  • 2-3 gramy čaje matcha
  • lžičku medu nebo třtinového cukru na doslazení

A jak postupovat? Ze všeho nejdříve je potřeba ohřát vodu na 80°C a matchu v ní ideálně pomocí bambusové metličky rozmíchat. Do teplého čaje můžete přidat podle chuti buď med, nebo třtinový cukr či jakékoliv jiné sladidlo, které máte rádi. V mezičase dejte napěnit mléko. K tomu se dá využít buď french press, ruční pěnič a nebo pěnič mechanický. Pokud náhodou nic z toho nemáte, zcela dostačující je samotné horké mléko. Musíte ale bohužel počítat s tím, že se připravíte o efekt vrstvení a skládání jednotlivých tekutin do sebe. Mléko s pěnou či bez ní můžete naservírovat do průhledné vysoké sklenice a do něj pomalu přilévat oslazený matcha tea. A voilà, výborné Matcha Latte je na světě.

matcha latte čaj 

Jaký čaj matcha doporučujeme vybrat?
Matcha čaj sice není úplně levnou záležitostí, ale přesto se vyplatí ho vyzkoušet. Možná přijdete na to, ze je to vlastně ten nejlepší čaj, jaký jste kdy pili. A Matcha Latte udělá radost i zarytým milovníkům kávy. Pokud si budete chtít vychutnat opravdu dobrý a kvalitní čaj, doporučujeme vybrat náš zelený čaj Matcha Nara v sáčku. I když má balení pouhých 20 gramů, vystačí vám až na 10 dávek klasického matcha čaje, nebo výborného Matcha Latte, které byste podle našeho receptu určitě měli vyzkoušet.

 Je to moc složité?
Nevadí! Na našich stránkách vám nabízíme i snadnější způsob, jak je možné si tento nápoj připravit. Pokud se Vám tradiční příprava Matcha Latte zdá příliš náročná, nebo na ni při práci nemáte dost času, vyzkoušejte naši směs na Matcha Latte Classic. Stačí jenom tuto směs zamíchat do vroucí vody a Váš vysněný nápoj je na světě. A jestli máte chuť vyzkoušet i něco netradičního, máme pro Vás také směs Matcha Latte Vanilka
.