Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Bezkofeinové cappuccino se zmrzlinou - Skutečná pochoutka pro děti i dospělé

Jakou kávu si v kavárně dáváte nejčastěji? Naprostá většina lidí nedá dopustit na cappuccino s krásně nadýchanou pěnou. A my se nedivíme. Jenže v létě nemusíte mít na vřelou kávu takovou chuť jako v zimě. Naštěstí pro vás máme skvělou alternativu, která navíc ani neobsahuje kofein, a tak jí můžete udělat radost třeba i dětem. S tímhle receptem před kamarády prostě zazáříte.

Jak si naše bezkofeinové cappuccino připravit?
Ačkoliv jsme tomuhle drinku dali do názvu cappuccino, ve skutečnosti v něm není žádná káva. Budete na něj totiž potřebovat jenom:

  • 4 vrchovaté lžičky naší čajové směsi Honeybush Cappuccino
  • 8 kostek ledu
  • 2 kopečky čokoládové zmrzliny

A postup je, jak je u našich receptů zvykem, velmi jednoduchý. Potřebné množství čaje dejte buď do sítka, nebo do filtru, zalijte 350 ml vroucí vody a nechejte zhruba 5 minut louhovat. Pak honeybush vytáhněte a čaj nechejte ještě chvíli chladnout - pokud to chcete urychlit, přihoďte pár kostek ledu. Do hrnku či skleničky dejte kopeček zmrzliny, zalijte jej čajem, lehce promíchejte a máte zcela hotovo. Zbývá jenom sednout k bazénu a užívat si zasloužený relax.

Cappuccino_1

Proč zrovna honeybush?
Pro tento skvělý recept doporučujeme použít honeybush. Proč? Protože tento čaj nabízí, jak ostatně samotný název napovídá, medově nasládlou chuť s lehkými tóny ovoce a nulovou hořkostí či trpkostí. Kromě toho je ale nesmírně bohatý na různé vitamíny, antioxidanty i minerální látky, pročež se odpradávna používá i při různých typech viróz či nachlazení. A co je na tomto čaji nejlepší? Že chutná skvěle teplý i studený, samotný i s citronem či medem a dokonce jej můžete vyzkoušet i s mlékem nebo se zmrzlinou, jako v našem dnešním receptu. A jelikož neobsahuje žádný kofein, můžete ho bez starostí servírovat dětem nebo pít těsně před spaním.

Cappuccino_2

Jaký do našeho receptu doporučujeme vybrat?
Náš recept můžete dělat de facto s kterýmkoliv honeybushem, který běžně koupíte i v supermarketu. Zásadní rozdíl je ale v tom, že my pro naši směs Honeybush Cappuccino vybrali prémiový honeybush kombinovaný s rooibosem a čokoládovými pastilkami, které chuť čaje neuvěřitelně podtrhnou. A hodí se skvěle jak do bezkofeinového cappuccina, tak i na pití bez jakýchkoliv aditiv třeba u televize.