Malinovo-ostružinový ledový čaj - Skvělé osvěžení do horkých dnů

Ačkoliv se to dost možná nezdá, léto se blíží mílovými kroky a vy si možná říkáte, čím se za těch horkých letních dnů trochu zchladit. Naštěstí pro vás máme skvělý nealkoholický recept na malinovo-ostružinový ledový čaj, který si připravíte doslova a do písmene během pár minut. Jste připraveni?

Proč zrovna maliny a ostružiny?
Maliny a ostružiny patří mezi typické letní ovoce. A i když ledový čaj je samozřejmě možné udělat z jakéhokoliv ovocného čaje, málokteré ovoce má tak vysoký obsah vitamínu C, pektinů, flavonoidů, antioxidantů i organických kyselin, jako mají právě maliny a ostružiny. Až nás mrzí, že vám v tomto receptu nedokážeme popsat jejich veškeré benefity. Pokud by vás ale zajímaly podrobněji, podívejte se na náš Herbář, kde toto ovoce mnohem detailněji představujeme. No a navíc maliny i ostružiny tak skvěle chutnají! Uvidíte, že náš dnešní ledový čaj je na lehátko k bazénu jako stvořený.

Malina Ostružina

Jak si malinovo-ostružinový čaj připravit?
Náš ledový čaj je opravdu nesmírně jednoduchý a budou vám stačit pouhopouhé čtyři suroviny:

  • 5 čajových lžiček ovocného čaje Ostružina & Malina
  • 15 kostek ledu
  • 250 ml vody
  • 50 ml tekutého sladidla (je možné použít třeba med, nebo agávový sirup)

Jak asi tušíte, i samotný postup se dá shrnout do pár krátkých vět. Nejdříve zalijete požadované množství čaje 250 ml vroucí vody a necháte lehce vychladnout. Poté čaj přecedíte do mixéru, kam přidáte i kostky ledu a sladidlo. Mixér by vám měl po chvilce vytvořit skvělý ledový čaj s konzistencí ledové tříště. Pokud se tak nestane, budete muset přidat o něco více ledu. Pokud je směs naopak hustá, přidejte trošku vody. A pak už zbývá se jen bezstarostně natáhnout k bazénu a užívat si léto plnými doušky!

Malina Ostružina čaj 

Můžu použít domácí ovoce?
Mnoho z našich čtenářů má jistě i svou vlastní zahrádku, na které v létě maliny a ostružiny dozrávají, a tak vás určitě napadlo, zda je možné použít na tento recept vlastní ovoce. Pravda je taková, že na ledový čaj se toto domácí ovoce příliš nehodí, protože má spoustu drobných peciček, které budou po rozmixování kazit výslednou chuť. Domácí ovoce samozřejmě vřele doporučujeme do různých kaší, ovocných smoothies i samotné, protože jen těžko najdete lepší superpotraviny než ty, které si sami vypěstujete. Na náš malinovo-ostružinový ledový čaj se přesto hodí již usušené ovoce použité v sypaných čajích - my můžeme vřele doporučit třeba naši směs Ostružina & Malina.