Malinovo jahodový ledový čaj - Skvělé osvěžení nejen k bazénu

Léto je tu co nevidět a vy si možná kladete tutéž otázku co každý rok. Čím se v tom nehorázném horku osvěžit? Pokud nepatříte mezi příznivce piva, alkoholických drinků nebo sladkých limonád, máme pro vás velmi efektivní řešení! Dnes vám představíme malinovo-jahodový čaj, kterým (nejen) o prázdninách potěšíte děti i dospělé.

Proč zrovna maliny a jahody?
Maliny a jahody patří mezi naše favority. Proč? Zejména proto, že skvěle chutnají a v létě zrovna dozrávají. Ale samozřejmě mají, na rozdíl od různých přeslazených limonád nebo alkoholu, celou řadu zdraví prospěšných látek. Třeba takové jahody sice nemají moc cukru (takový banán je podstatně sladší), ale zato jsou opravdu nabité vitamíny a minerály, organickými látkami i antioxidanty a dokonce se často zmiňuje, že obsahují stejné množství vitamínu C, jako citrusy. Pokud vás zajímají účinky jednotlivých složek našich čajů detailněji, určitě se podívejte do našeho Herbáře, který jsme pro tento účel vytvořili.

Jahoda malina čaj

Jak si malinovo-jahodový ledový čaj připravit?
Na malinovo-jahodovém ledovém čaji není vůbec nic složitého. Pro dvě porce výborného čaje budete potřebovat jen a pouze:

Příprava je, jak samozřejmě tušíte, velmi jednoduchá. Ovocný čaj stačí umístit do sítka nebo filtru, zalít 300 ml horké vody a nechat zhruba 8-10 minut louhovat. Poté je dobré sítko či filtr odstranit a směs nechat ještě trochu vychladnout. Pak ji zbývá jen nalít na kostky ledu ve sklenici, do které jste předtím mohli přidat pár kapek malinového sirupu na doslazení a zintenzivnění chuti. Na samotný závěr můžete přidat pár kapek citronu, celé maliny či jahody a pár lístků máty peprné, která dodá drinku osvěžující chuť. 

Jahoda_Malina

Ledový čaj vás skvěle osvěží!
Na ledových čajích je vůbec nejlepší, že se vám nikdy nepřepijí a můžete je dělat z kteréhokoliv ovocného čaje z naší nabídky. Někdo si zamiluje třeba Černý rybíz, jinému udělá radost třeba Jahoda & Smetana a někomu vykouzlí úsměv na rtech třeba taková Pina Colada. Postup přípravy ledových čajů je ale pokaždé stejně jednoduchý, pouze doporučujeme vyměnit celé kousky malin a jahod za rybíz, ananas či jiné ovoce, které e do vámi vybraného čaje nejvíce hodí.

Tip na závěr: Pokud máte doma výkonný mixér, můžete si vychlazený čaj s kostkami ledu rozmixovat a vytvořit tak skvělou ledovou tříšť. Je ale možné, že na ni budete ledu potřebovat ještě o pár kostek více.