Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Mazagran: Dokonalé spojení kávy a limonády

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře našich receptů, jistě vám nemusíme zdlouhavě vysvětlovat, že káva může mít mnoho různých podob. A proto pro vás v tomto článku máme recept na nápoj zvaný mazagran, který je ve své podstatě dokonalou kombinací kávy a limonády. Až tedy dostanete chuť na osvěžující drink, který bude skvěle chutnat a dodá vám pořádnou porci kofeinu, zkuste si vzpomenout na tento recept, který vám aktuálně představíme. 

Jak si mazagran připravit?

Mazagran je nejenom chutný, ale především velmi jednoduchý nápoj, který zvládnete bez problémů připravit i bez drahého vybavení. Budete na něj potřebovat jen studenou vodu (ideálně perlivou), citronovou šťávu, led, jednu porci vaší oblíbené kávy a cukr nebo jiné sladidlo podle vašich preferencí. V rámci postupu pak nejprve doporučujeme připravit si kávu, přičemž ani nezáleží na tom, jestli použijete klasické espresso, nebo třeba kávu z moka konvičky. Až si kávu připravíte, ještě za tepla v ní rozmíchejte cukr nebo jiné sladidlo podle vašich preferencí. V mezičase ve vyšší sklenici smíchejte perlivou vodu a citronovou šťávu a přidejte led. Následně na kostky ledu velmi opatrně nalévejte vychladlou kávu, aby se ingredience hezky navrstvily. Na závěr zbývá už jen dát do skleničky brčko, přidat plátek citronu a můžete si tuhle osvěžující limonádu vychutnat. 

mazagran

Jakou kávu vybrat?

Kombinaci kávy s citrusy si někdo zamiluje už od prvního doušku a někdo si k ní cestu nenajde nikdy. Tak či tak však doporučujeme vždy začít s výběrem dobré kávy, která bude mít ve vaší kuchyni samozřejmě co možná nejuniverzálnější využití. My doporučujeme preferovat arabiku, která má komplexnější chuťový profil a kromě toho se s citrusy opravdu dobře spáruje. Vybrat si můžete kterýkoliv produkt z naší nabídky čerstvých arabik z celého světa