Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Nadýchaný jahodový krém s čajem matcha

Že vás i přes léto neustále honí mlsná, ale zároveň nemáte chuť na žádné hutné zákusky plně čokolády nebo karamelu? Tak to pro vás dnes máme skvělý recept! Bude totiž lehký, nadýchaný i dietní, ale zároveň neuvěřitelně dobrý a příjemně sladký. Dámy a pánové, nadýchaný jahodový krém s čajem matcha.

Proč zrovna matcha?
Matcha je nesmírně populární čaj, který má široké využití i v gastronomii. A není se čemu divit, vždyť různým dezertům i nápojům dodá nezaměnitelnou travnatou chuť a obrovské množství antioxidantů. Jelikož se matcha získává z gyokura, obsahuje velkou porci chlorofylu, kofeinu, vitamínů i minerálů. A zatímco prémiová matcha se hodí jen a pouze na pití, levnější alternativy jsou jako stvořené na vaření a pečení.

Matcha%20Tea

Jak si jahodový krém připravit?
Jahodový krém je skvělé nadýchaný a má jen velmi málo kalorií.

Budete na něj potřebovat:

  • 300g jahod
  • 300g tvarohu (my doporučujeme plnotučný pro ideální chuť, ovšem je možné použít i nízkotučný)
  • Kelímek smetany ke šlehání
  • Vrchovatá čajová lžička Matcha v sáčku
  • Med nebo jiné sladidlo na doslazení

Vyrobit si tento jahodový krém je opravdu jednoduché. Nejdříve si smícháme tvaroh, smetanu a med v jedné misce. A pak už vlastně záleží jen na vás, jak využijete ostatní suroviny. Velmi dobře vypadá, když rozdělíte vzniklou směs na třetiny, do jedné přidáte jahody, do druhé čaj matcha a třetí necháte jen bílou. Poté do sklenice stačí postupně vrstvit jednotlivé suroviny, nechat vychladnout a servírovat. Jestli ale nemáte čas nebo si na vzhled příliš nepotrpíte, můžete všechny suroviny smíchat do jedné. Vzniklý krém bude mít světle růžovou barvu a příjemnou jahodovou chuť s čajovými tóny. Na závěr ho můžete dle libosti dozdobit například lesním ovocem.

Jahodovy krem a cajem matcha

Jakou matchu doporučujeme vybrat?
Jestli hledáte ideální čaj matcha na pití, doporučujeme rozhodně prémiový Japan Matcha Kagoshima. I když je cenově docela náročný, sami nám s každým douškem dáte za pravdu, že se vyplatí. A kromě toho, že chutná skvěle, je také doslova nabitý prospěšných látkami. Pomyslnou základní variantou, kterou doporučujeme buď naprostým čajovým začátečníkům, kteří chtějí matchu jen ze zvědavosti vyzkoušet, nebo zapáleným nadšencům, kteří ji chtějí na vaření a pečení, je Matcha v sáčku. Ta nestojí zbytečně mnoho peněz a nabízí opravdu dobrý poměr ceny a kvality.