Mléčný oolong - China Nai Xiang

Kód:04262
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Čína

China Nai Xiang je výborný mléčný oolong. Nai Xiang oolong v překladu je jemně fermentovaný čaj s vynikající mléčnou chutí.
Základem je kvalitní oolong z jarní sklizně v Anxi ve Fujianu. Před zaschnutím se čajové lístky speciálním způsobem ochucují. Původ jeho výroby je na Taiwanu.

Složení: polofermentovaný čaj, mléčné aroma (min. 1,5 %).

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
248,75 Kč / 100g
199,00 Kč
173,04 Kč bez DPH
7.91
Velkoobchodní cena po přihlášení

Oolong

Částečně oxidovaný čaj - sběr lístků na jeho výrobu musí proběhnout v okamžiku jejich plné zralosti, aby čajový nálev získal svou pověstnou vyváženou chuť. Na rozdíl od ostatních čajů se nasbírané čajové lístky nechávají zavadnout na přímém slunci. Pak jsou nasypány do velkých a vzdušných otočných válců spletených z bambusu, kde jsou přetřásány tak dlouho, až se na povrchu lístků rozruší buněčné membrány a čaj začne oxidovat.

Jedinečnost této metody spočívá v tom, že oxidace zasahuje pouze okraje čajových lístků a zbytek neporušené buněčné struktury si zachovává přírodní polyfenoly. Ve chvíli, kdy okraje lístků začnou červenat, je oxidace přerušena sušením. Částečně oxidované čaje se suší za vyšších teplot, což se projevuje v jejich někdy až připečené chuti. Vyrábějí se v Číně - hlavně v provincii Fu-ťien, Kuang-tung a na Tchaj-wanu.

Příprava čaje oolong

Příprava částečně oxidovaných čajů se příliš neodlišuje od čajů černých. S tím rozdílem, že se nezalévají vroucí vodou! Voda se musí nechat trochu "odpočinout", ideálně na 80 ºC. Oolongy louhujeme tři až čtyři minuty, delší prodlení nemá vážný vliv na chuť čaje - bude hořčí a trochu silnější.

China Nai Xiang je výborný mléčný oolong. Nai Xiang oolong v překladu je jemně fermentovaný čaj s vynikající mléčnou chutí.  Složení: polofermentovaný čaj, mléčné aroma (min. 1,5 %). Základem je kvalitní oolong z jarní sklizně v Anxi ve Fujianu. Před zaschnutím se čajové lístky speciálním způsobem ochucují. Původ jeho výroby je na Taiwanu.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

English

Milky Oolong China Oolong

 This marvellous Oolong has its origin in the province Fujian in China. A half fermented tea with ti ghtly rolled leaves infused in milky essences before fi nally dried resulti ng in an outstanding fl avour. Extraordinary mild with a sweet and fl owery taste and decent milky notes as well as a hint of caramel. From this tea you can`t get enough at any ti me.

Deutsch

Milky Oolong China Oolong

Dieser unglaublich schöne Oolong stammt aus der Region Fujian in China. Ein halbfermenti erter Tee mit eng gerollten Blätt ern, die vor der Endtrocknung in Milchessenzen gebadet werden und so ihr einzigarti ges Aroma bekommen. Zauberhaft mild mit süß blumigem Geschmack und zart cremigen Milchnoten sowie leichten Facett en von Karamell. Von diesem Tee kann man einfach nicht genug bekommen.

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.