Někdo ji miluje, jiný nesnáší: Banánová ledová káva

Slyšeli jste někdy o banánové ledové kávě? Recept, který se na sociálních sítích šíří jako lavina budete buď milovat, nebo nesnášet. Samotné nás zajímalo, jak taková káva může chutnat, a tak jsme ji za vás vyzkoušeli. Musíme říct, že chutnala o mnoho lépe, než jsme očekávali. Rozhodli jsme se proto, že se s vámi podělíme o recept, abyste si ji mohli zkusit připravit také.

Jak si banánovou ledovou kávu připravit?

Příprava této virální kávy je opravdu jednoduchá a zabere vám pár minut. Neobejdete se při ní však bez mrazáku a mixéru. Jaké suroviny budete k přípravě kávy potřebovat? Co jiného, než vaši oblíbenou kávu a jeden banán. Pokud sladíte, můžete k dochucení použít také sladidlo, na které jste zvyklí. Doporučujeme vyzkoušet třtinový cukr nebo vanilkový sirup, který celé kávě dodá skvělou chuť. 

Teď už k samotné přípravě. Do mrazáku vložte banán. Můžete ho tam dát klidně neoloupaný, slupka z něj jde dostat skvěle dolů i po jeho zmrznutí. Než banán zmrzne, připravte si kávu tak, jak jste zvyklí. Jaký postup k její přípravě použijete, necháme čistě na vás. Jakmile je káva hotová, nechte ji zcela vychladnout. 

Banán je zmrzlý a káva studená? V tom případě nezbývá nic jiného, než spolu tyto dvě ingredience rozmixovat ve výkonném mixéru a hotový drink servírovat.  

banánová ledová káva 1

Jakou kávu na přípravu tohoto nápoje vybrat?

Pokud byste chtěli vyzkoušet nějakou dobrou kávu, koukněte do našeho e-shopu. V nabídce máme spoustu kvalitních káv za velmi přijatelné ceny, které budou chutnat výborně nehledě na to, jestli si připravíte klasické espresso, nebo s nimi budete experimentovat při tvorbě netradičních kávových nápojů. Za arabiku z Burundi nebo třeba Kolumbie zkrátka ručíme. A taková aromatizovaná kávová směs Banán v čokoládě by se na tento recept mohla obzvláště hodit. Nechte si chutnat!