Guillermo: Jasná kávová volba pro milovníky citrusů

Pokud máte rádi kyselejší druhy kávy a rádi experimentujete, pak jste již dost možná narazili v rámci rubriky Naše recepty na nápoj zvaný Espresso Romano, kde se objevuje citron. Ačkoliv tenhle drink si můžete běžně objednat i v mnoha kavárnách, Guillermo, které je jen velmi jednoduchou modifikací, nikdo nezná. V tomto článku pro vás máme jednoduchý recept i s doporučením, kde nakoupit vhodné suroviny. 

Guillermo je neskutečně jednoduché

Guillermo nemá zcela jasný původ a dokonce se ani neví, ze které země tato káva pochází. Jasné je však to, že je to neskutečně jednoduchý recept, jak si připravit osvěžující kávu na každé roční období. Guillermo totiž sestává pouze ze dvou surovin, kterými je dobrá káva a limetka. Pokud budete kupovat limetky, je dobré zvolit takové, které nemají chemicky ošetřenou kůru, abyste se vyhnuli zbytečným chemikáliím. Pak už zbývá si jen připravit kávu podle vlastních preferencí a smíchat ji s limetkami. Pokud máte doma kávovar, je ideální umístit do šálku limetky a nechat na ně přímo téct espresso. Po asi minutovém louhování, kdy se chutě obou ingrediencí náležitě propojí, můžete limetky vytáhnout a vychutnat si tuhle osvěžující kávu. Můžete ale samozřejmě sáhnout třeba i po kávě z moka konvičky a v horkých letních dnech klidně můžete vyzkoušet cold brew s limetkou. 

guillermo

Jaká káva se k tomuto receptu hodí?

Káva je samozřejmě důležitou ingrediencí v každém kávovém receptu, ovšem čím méně surovin nápoj obsahuje, tím důležitější káva je. A v tomto případě ovlivňuje výslednou chuť naprosto zásadně, a proto je dobré si dát na výběru optimální kávy záležet. Z našich zkušeností je lepší volbou arabika, která nabízí vyváženější a komplexnější chuťový profil, který v kombinaci s citrusy lépe vynikne. Do pákových či automatických kávovarů tak můžete zvolit naše Espresso, kdežto do moka konviček, frenchpressů nebo třeba na cold brew může přijít vhod například naše brazilská arabika Facenda. Vybírat si ale můžete i další z našich čerstvých arabik z celého světa