Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Jakou kávu pijí v Hongkongu? Yuanyang si připravíte během chvilky i doma

Hongkong je jedním z nejdůležitějších ekonomických center napříč světem, ale navzdory tomu má i své tradice. Pro tamní obyvatele jsou typické dvě věci – jednak mají rádi kvalitní čaj a jednak se dožívají velmi vysokého věku. A v našem dnešním receptu si ukážeme drink, který v sobě trochu netradičně spojuje dobrý černý čaj a kávu. Poradíme vám totiž, jak si připravit kávu zvanou Yuanyang, která je pro tento čínský region typická. 

Spojení kávy a čaje? Netradiční, ale skvělé

Kombinovat dohromady kávu a čaj je na naše poměry sice trochu netradiční, každopádně jakmile si jednou zkusíte připravit tradiční Yuanyang, uvidíte, že to má něco do sebe. Celý drink je příjemně nasládlý a chuťově neuvěřitelně vyvážený. Potřebovat na něj budete jen a pouze: 

  • Kvalitní kávu 
  • Kvalitní černý čaj (ideální je buď ceylon nebo assam)
  • Kondenzované mléko

Tyto tři suroviny představují de facto všechno, co budete pro přípravu Yuanyang potřebovat. Příprava je ale poměrně komplikovaná v tom, že čaj i kávu musíte připravit odděleně. Ze všeho nejdříve proto doporučujeme připravit porci kávy a to způsobem, jaký máte nejraději – můžete sáhnout po moka konvičce, pákovém kávovaru i filtru. 

Mezitím si připravte čaj – aby došlo ke správnému vylouhování, doporučujeme místo rychlovarné konvice připravovat čaj v hrnci s vřelou vodou, díky čemuž budete moci čaj louhovat déle a udržovat stálou teplotu. Po zhruba 8 – 10 minutách louhování čaj zceďte, přidejte do něj kondenzované mléko a ještě chvíli za stálého míchání zahřejete. Na samotný závěr přidejte i dříve připravenou kávu, promíchejte a můžete servírovat. 

Yuanyang

Yuanyang je velmi populární

I když se vám nemusí zdát úplně obvyklý, ve skutečnosti je v Hongkongu oblíbený. Samotný název Yuanyang naráží na zvíře zvané kachnička mandarínská. Pro ni je typické mimo jiné to, že samec a samička jsou na první pohled diametrálně odlišní. A přesně tak může být diametrálně odlišný i čaj a káva. Ale ve skutečnosti je spojuje mnohé a jakmile Yuanyang jednou ochutnáte, uvidíte, že je mezi nimi určitá chuťová synergie. Jen pozor – pro velké množství kofeinu není tento nápoj vhodný pro děti a dospívající. 

Vyberte kvalitní čaj a kávu

Abyste si mohli připravit kvalitní a chutný Yuanyang, musíte nejprve vybrat dobrý čaj a kávu. My vám jsme u všech našich produktů schopni zaručit naprostou čerstvost a kvalitu, za kterou bychom dali ruku do ohně. Pro tento konkrétní recept určitě doporučujeme použít naši arabiku z Brazílie, ve které se mísí tóny meruněk, lískových oříšků a čokolády. Z naší široké nabídky čajů doporučujeme i čaje ceylon nebo assam, které dodají výslednému nápoji velmi příjemnou chuť.