Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Matcha Gin&Tonic: Ideální letní koktejl?

Kdo by neznal Gin & Tonic. Legendární letní nápoj nabízí opravdu jednoduchou přípravu, skvělou chuť a v neposlední řadě také nespočet různých kombinací, ve kterých si ho můžete vychutnat. Pokud máte rádi například zelený čaj matcha, určitě doporučujeme sáhnout mimo jiné po variantě Matcha Gin & Tonic. Ta je stále jednoduchá na přípravu a chuťově přitom naprosto neodolatelná. Pojďme se na ni podívat detailněji. 

Jak se Matcha Gin & Tonic dělá? 

Matcha Gin & Tonic nabízí naprosto jednoduchou přípravu, kterou zvládne snad každý. Ze všeho nejdříve je dobré si připravit hustější čaj matcha z teplé vody, čemuž jsme se věnovali například ve článku nazvaném jak připravit kvalitní čaj matcha v pohodlí vlastního domova. Až ho budete mít, stačí si ve vysoké sklenici namíchat gin s tonikem a kostkami ledu. Následně můžete ještě přidat libovolné ingredience navíc, jako limetkovou kůru nebo třeba mátu. Následně pak přichází čas i na klíčovou surovinu, kterou je hustější matcha čaj. Ten doporučujeme nalévat opatrně ideálně přes lžičku, díky čemuž by měl čaj zůstat nahoře, zatímco ostatní ingredience budou schované pod ním. Vy si můžete později celý drink promíchat, nebo ho vypít po vrstvách naprosto podle vašich preferencí. 

matcha gin a tonic

Nezapomeňte na správný čaj matcha

Nad rámec samotného receptu se bezpochyby ještě hodí podotknout, že u čaje matcha existují různé stupně kvality. Tak například nejvyšší (ceremoniální) matcha, jakou je například naše Matcha Kagoshima, je vhodná pro pečlivou přípravu a hodí se zejména na pití s pomocí tradičního vybavení. My bychom proto doporučovali pro kombinaci s jinými ingrediencemi, do koktejlů i receptů použít matchu střední kvality, která nabízí dobrý poměr mezi cenou a kvalitou.Typickým příkladem může být naše Matcha Nara. Hodí se přitom podotknout, že podle upravené legislativy už se jako matcha může označovat pouze japonský čaj a nikoliv levné napodobeniny.