Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Recept na to nejlepší kakao, jaké jste kdy měli

Kakao je úžasný nápoj, který ani zdaleka není jenom pro děti. Naopak - správnou nedělní snídani si bez něj nedokáže představit ani řada dospělých. Pokud jste ale jako my, může vám trošku vadit, že supermarketová kakaa jsou častokrát zbytečně sladká a jejich chuť není ani zdaleka tak intenzivně čokoládová, jak by mohla být. V našem dnešním receptu vám ale ukážeme, jak si připravit to nejlepší kakao, které jste kdy měli. A zamilujete si ho vy i vaše děti. Jdeme na to. 

Kakao má celou řadu benefitů

Kvalitní kakao není ani zdaleka jen nutričně prázdnou potravinou, která obsahuje spoustu cukrů a žádné vitamíny. Právě naopak - vždyť kakao obsahuje celou řadu antioxidantů, polyfenolů, flavanolů a dalších látek, u kterých vědecké studie odhalily celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví. Dokonce to podle některých výzkumů vypadá, že kakao může stát i za lepší náladou. Musíte ale vždy vybrat kvalitní produkty - třeba ty od Marc & Kay, prémiové německé značky, která si vždy zakládá na kvalitě. A právě její produkty mohou posloužit jako skvělý základ ideálního kakaa.  

hanna-balan-1JKQ3PmKfJg-unsplash

Jak si připravit to nejlepší kakao? 

I když receptů na opravdu dobré kakao najdete spoustu, podle nás je vždy lepší si nakoupit kvalitní suroviny a smíchat si je sám, než kupovat prefabrikované produkty, které stačí třeba jen zalít vodou. Proto doporučujeme kakao připravit ze: 

  • 100% BIO kakaa od zmiňované společnosti Marc & Kay,
  • Med nebo jiné sladidlo podle vašich chuťových preferencí,
  • Malý kousek vanilkového lusku a skořice
  • Kvalitní plnotučné mléko,
  • Šlehačka,
  • Marshmallows nebo čokoládové hoblinky na ozdobení. 

A samotný postup je pak velmi jednoduchý a intuitivní. Mléko stačí zahřát v hrnci spolu s kouskem vanilkového lusku a skořice a vmíchat do něj zmiňované kakao. Teprve až vzniklou směs odstavíte, doporučujeme přidat med, abyste nezničili jeho účinné látky. Poté stačí kakao nalít do sklenice, ozdobit šlehačkou a přidat navrch pár marshmallows nebo čokoládových hoblinek. Pak už stačí se jen pohodlně usadit a vychutnat si snídani, která vám prostě a jednoduše udělá radost. 

maddi-bazzocco-MjZq7A2RJxQ-unsplash

Produkty od Marc & Kay máte díky nám na dosah ruky 

My v Čajové zahradě věříme, že kvalita by měla být vždy na prvním místě. A proto jsme moc rádi, že vám jako výhradní český distributor můžeme nabídnout prémiové produkty od německé společnosti Marc & Kay. Kromě 100% kakaa si díky nám můžete vybrat i celou řadu jiných produktů a mimo ochucených druhů kakaa můžete sáhnout třeba i po vynikajícím Chai Latté, které má základ v kombinaci extraktu z černého čaje a směsi koření v BIO kvalitě. 

No a to by od nás bylo pro dnešní recept všechno. Líbil se vám? Pak se určitě neváhejte podívat na další: