Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Palačinky s čajem matcha - Opravdová snídaně šampionů

Palačinky si na snídani udělá čas od času rád každý. I když se připravují stále stejně,  stačí jen přidat nebo obměnit nějakou surovinu a rázem dostanete úplně nový recept. Můžete je dělat třeba s kakaem, se špenátem,... nebo s čajem matcha. A právě na takové palačinky si dnes představíme krátký recept.

Proč vlastně sáhnout po čaji matcha
Čaj matcha v posledních letech čelí vlně obrovské popularity. A není se vůbec čemu divit - vždyť skvěle chutná a zároveň obsahuje celou řadu vitamínů i minerálních látek. Jeho chuť většina odborníků popisuje jako travnatou, jemně nasládlou a s jen minimální trpkostí. Ta souvisí s tím, že se matcha čaj získává z gyokura a kromě toho, že si z něj můžete připravit výborný čaj i bez drahého vybavení, se také hodí do celé řady receptů. Právě využití v gastronomii snad ani nemá hranice, vzhledem k univerzální chuti je možné jej přidávat do sladkých i slaných receptů a všem dodá nezaměnitelnou chuť.

Matcha palačinky 

Jak na matcha palačinky?
Jedním z mnoha receptů, na které můžete čaj matcha použít, jsou matcha palačinky. Ty jsou nesmírně jednoduché a budete na ně potřebovat jenom:

  • 100g hladké mouky
  • 100ml mléka
  • 1 vejce
  • 10g cukru
  • 3 lžíce čaje matcha

Samotný postup je pak nesmírně jednoduchý a spočívá v obyčejném smíchání všech surovin. Pokud chcete mít palačinky opravdu hladké, je ideální použít na promíchání mixér. Pak doporučujeme těsto nechat alespoň 20 minut odstát a poté můžete postupně lít těsto na pánev tak, jako jste zvyklí u klasických palačinek. Jestli si chcete, aby váš talíř zářil všemi barvami, můžete si že stejné dávky připravit ještě čokoládové palačinky. Na ně stačí jen vyměnit čaj matcha čaj za 3 lžíce granka nebo holandského kakaa.

Matcha palačinky_2 

Jaký čaj matcha doporučujeme vybrat?
Zelený čaj matcha je nesmírně kvalitní, chutný a prémiový čaj, který ale rozhodně není levnou záležitostí. Pokud tedy hledáte vhodný čaj, ale nemáte s ním žádné zkušenosti a nebo jej chcete primárně na pečení, určitě doporučujeme jakousi základní verzi, kterou je náš matcha v sáčku. Jestli ale chcete opravdový chuťový zážitek, určitě doporučujeme spíše sáhnout po nějakých výběrových variantách. My bychom dali ruku do ohně za Japan Matcha Kagoshima, který jsme si naprosto zamilovali.