Perníčkové latté: Ideální drink na podzimní večery

Když krátká trička najednou vystřídají teplé svetry, začne se brzy stmívat a častěji pršet, je snad každému jasné, že začíná podzim. A i když tohle sychravé období je pro spoustu z nás poměrně nepříjemné, existuje řada způsobů, jak si ho alespoň trochu vylepšit. Jednou z možností je třeba uvařit si nějakou typicky podzimní kávu, pustit si dobrý film a relaxovat. A právě s tím prvním vám poradíme v tomto příspěvku. 

Perníčkové latté je nejlepší podzimní volba

Mezi typickými podzimními drinky, které najdete třeba v nejrůznějších kavárnách, stojí i perníčkové latté. My pro vás máme recept – a jak sami uvidíte, připravit si tuhle chuťovku není vůbec nic složitého. Ze všeho nejdříve doporučujeme v hrnci ohřát asi 100 ml mléka, do kterého můžete přidat ještě kousek zázvoru, skořice, muškátového oříšku a hnědého cukru. Mléko míchejte, dokud se cukr zcela nerozpustí a poté jej nechejte lehce odstát. Mezitím si připravte espresso ze své oblíbené kávy. Pokud disponujete pěničem mléka, můžete v ideálním případě samozřejmě mléko s kořením přecedit a poté z něj vytvořit pěnu. Jestli ale takový přístroj doma nemáte, je plně dostačujícím řešením zkrátka jen smíchání mléka s kávou. No a pak už nezbývá než kávu dozdobit a dochutit. Pokud nemáte mléčnou pěnu, můžete kávu dozdobit pomocí šlehačky ve spreji a čokoládových hoblinek. Na mléčné pěně se pro změnu vyjímá velmi dobře třeba špetka skořice a kakaa. 

perníčkové latte

Základem všeho je dobrá káva

Abyste si mohli tento recept vychutnat na maximum, je samozřejmě velmi důležité koupit kvalitní kávu. A s tím vám pomůže naše nabídka, která je neskutečně široká a čítá desítky káv z celého světa včetně třeba aromatizovaných arabik nebo kávových specialit. Ať už si u nás vyberete kteroukoliv kávu, můžeme vám zaručit skvělý chuťový zážitek, který oceníte nejen v tomto receptu, ale i při každodenní přípravě vašeho oblíbeného šálku kávy.