Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Latté se slaným karamelem: Tuhle podzimní klasiku zvládne každý

Připravujete si doma latte? Vzhledem k nadcházejícímu podzimu pro vás máme sérii hned několika receptů, ve kterých vám představíme, s čím vším se dá klasické latte kombinovat, abyste mohli nerušeně relaxovat a aklimatizovat se na dlouhé podzimní a zimní večery. V našem prvním příspěvku vám představíme latte se slaným karamelem. 

Přípravu této kávy zvládne každý 

Milovníci slaného karamelu dobře vědí, že neexistuje špatná chvíle pro tuhle pochoutku. Podzim je ale pro kombinaci kávy, sladkého karamelu a trošky soli jako stvořený. A jakmile si umíte připravit latte, dochutit ho slaným karamelem opravdu není nic složitého. Stačí si zkrátka a dobře obstarat dobrou kávu, kterou si připravíte způsobem, na jaký jste zvyklí. Kromě ní bude ještě potřeba tekutý karamel a špetka soli. Pro co možná nejlepší efekt je dobré nalít karamel na okraje průhledné sklenice a lehoučce posypat solí. Poté můžete karamel nechat pomalu téct dolů po sklenici a připravit do ní dávku oblíbené kávy. V případě, že nejste zastánci kávy s mlékem, můžete karamel přidat klidně i do obyčejného espressa. V kombinaci s lehce hořkou kávou ve stylu italského espressa se totiž báječně doplňuje.  

latte se slaným karamelem

Jakou kávu vybrat? 

Pokud chcete dosáhnout co možná nejlepšího výsledku, potřebujete samozřejmě v první řadě dobrou kávu. A s tím vám dokážeme pomocí – na přípravu tohoto nápoje je jako stvořená naše aromatizovaná káva karamel, která dodá vašemu latté velmi příjemnou karamelovou vůní. Pokud ale nejste příliš fanoušci aromatizovaných káv, můžete sáhnout vlastně víceméně po kterékoliv kávě z naší nabídky kvalitních arabik z celého světa. Jako stvořená je pro tyto účely je třeba brazilská Facenda nebo chuťově vyvážená arabika z Kolumbie.