Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Calimero: Když potřebujete zahřát a povzbudit

Káva je skvělá jak samotná, tak i v celé řadě receptů a překvapivě často se kombinuje i s alkoholem. Jenže s jakým? Někdo preferuje whiskey, někomu vyhovuje kvalitní arabika třeba se sladkým Bailey's. Ale věděli jste, že do kávy se dá přidat i vaječný likér, se kterým skvěle navodíte vánoční atmosféru? Na kompletní recept na drink zvaný Calimero se podíváme v dnešním příspěvku.

Jak si Calimero připravit? 

Calimero je drink určený pouze pro osoby starší 18 let a rozhodně to není něco, co by se stalo pravidelnou součástí třeba vaší snídaně. Pro dlouhé zimní večery je ale jako stvořený. Budete totiž potřebovat: 

  • Panáka oblíbené whiskey 
  • Dva panáky válečného likéru
  • Espresso připravené z kvalitní arabiky
  • Šlehačku a další ingredience na dozdobení

A jak asi tušíte, postup je neskutečně jednoduchý. V praxi totiž stačí jenom vzít dva druhy alkoholu, smíchat je spolu, zalít espressem a dozdobit. V takovém případě ale káva trošku zchladne. Pokud je venku tedy opravdová zima a vy potřebujete opravdu zahřát, alkohol zahřejte samostatně. Dejte jej do hrnce a průběžně u něj kontrolujte teplotu – je dobré ji držet zhruba do 75 stupňů, více už není žádoucí. Než se alkohol na tuto teplotu vyšplhá, můžete si připravit espresso a smíchat vše až pak. Když nejdříve nalijeme do sklenice alkohol a poté přes lžičku espresso, budou se tekutiny krásně vrstvit. Pak už stačí jen přidat šlehačku a ozdobit tím, co máte rádi. Může to být skořice, čokoláda nebo třeba lentilky či marshmallows. 

calimero

Základem všeho je dobrá káva

Abyste si udělali opravdu dobře Calimero, potřebujete ale v první řadě dobrý alkohol a kvalitní kávu. S výběrem toho prvního vám sice nepomůžeme, ale zato pro vás máme opravdu širokou nabídku káv z celého světa. Pro potřeby tohoto receptu můžete sáhnout třeba po brazilské Facendě nebo kvalitní arabice z Kolumbie. Vaší představivosti se ale meze nekladou a můžete zvolit samozřejmě i jinou kávu z naší nabídky