San Chai Latte - Zimní drink připravený z černého čaje

Čaj je nápoj pro jakoukoliv příležitost. Můžete ho pít ráno, odpoledne i večer a podle toho, jaký zvolíte, vás vždy buď hodí do pohody, povzbudí při práci a nebo třeba vykouzlí příjemnou rodinnou atmosféru. Věděli jste ale, že si z čaje můžete vytvořit i skvělý alkoholický drink třeba na dlouhé zimní večery s přáteli? V dnešním článku si ukážeme, jak na výborné San Chai Latte v alko i nealko verzi.

Co to kořeněný čaj vůbec je?
Základem kořeněného čaje je kvalitní černý čaj, který je obohacený o celou řadu koření, bylinek a jiných přísad v závislosti na konkrétní variantě. Do dnešního receptu se skvěle hodí třeba náš Nepal Masala, který v sobě kombinuje třeba skořici, anýz, zázvor, hřebíček, kardamom i celou řadu dalších surovin. Vy si tak můžete vychutnat čaj nejen s intenzivní chutí, ale také s celou řadou různých vitamínů, minerálů a rostlinných látek. V článku vám je bohužel nemůžeme moc přiblížit, ale pokud navštívíte náš Herbář, o každém koření se vše potřebné dozvíte.

Na%20Nepal%20Masala%20se%20skv%C4%9Ble%20hod%C3%AD%20t%C5%99eba%20sko%C5%99ice%2C%20h%C5%99eb%C3%AD%C4%8Dek%20%C4%8Di%20z%C3%A1zvor.%20V%20na%C5%A1%C3%AD%20praktick%C3%A9%20sm%C4%9Bsi%20ji%C5%BE%20v%C5%A1e%20pot%C5%99ebn%C3%A9%20m%C3%A1me%20obsa%C5%BEeno.

Jak si San Chai Latte připravit?
San Chai Latte je skvělý a chuťově vyvážený drink, který tvoří vlastně všeho všudy jen pět surovin.

Připravte si tedy: 

  • 6 lžiček kořeněného čaje Nepal Masala
  • 500ml mléka (my můžeme doporučit zejména mandlové, ale když použijete kravské, nic se neděje)
  • 100ml šlehačky (buď ve spreji, nebo vyšlehané z kelímku)
  • 1 čajová lžička kakaa
  • Buď 5cl kondenzovaného mléka pro nealko verzi,
  • nebo 5cl Baileys pro alkoholickou verzi

A samotný postup je samozřejmě, jak je u našich receptů ostatně zvykem, neuvěřitelně jednoduchý. Nejdříve umistěte 6 lžiček čaje buď do sítka, nebo do filtru a zalijte vroucím mlékem. Je jedno, zda zvolíte kravské, či rostlinné, v tomto receptu chutnají obě skvěle. Nechejte zhruba 8-10 minut louhovat a v mezičase vyšlehejte potřebné množství šlehačky.

Horký čaj sceďte a nalijte jej do dvou dvou sklenic. Do každé z nich nejprve přidejte 5 cl Baileys (eventuálně kondenzovaného mléka pro nealko verzi) a poté ozdobte šlehačkou. Pokud chcete, můžete šlehačku dozdobit ještě kakaem nebo nastrouhanou čokoládou.

A voila, skvělý drink je na světě.

San Chai 2 

Jaký čaj doporučujeme vybrat?
San Chai Latte si samozřejmě můžete připravit z kteréhokoliv čaje, který máte rádi. Velikou výhodou Nepal Masala, který pro tento recept doporučujeme, je ale jeho komplexní chuť, která nezanikne ani při tolika surovinách. V tomto drinku se tak budou navzájem prolínat karamelové chutě Baileys a mléka s pikantními kořeněnými dozvuky Nepal Masala čaje. Pokud tedy chcete mít prvotřídní chuťový zážitek, víte, jaký čaj doporučujeme vybrat.