San Chai Latte - Zimní drink připravený z černého čaje

Čaj je nápoj pro jakoukoliv příležitost. Můžete ho pít ráno, odpoledne i večer a podle toho, jaký zvolíte, vás vždy buď hodí do pohody, povzbudí při práci a nebo třeba vykouzlí příjemnou rodinnou atmosféru. Věděli jste ale, že si z čaje můžete vytvořit i skvělý alkoholický drink třeba na dlouhé zimní večery s přáteli? V dnešním článku si ukážeme, jak na výborné San Chai Latte v alko i nealko verzi.

Co to kořeněný čaj vůbec je?
Základem kořeněného čaje je kvalitní černý čaj, který je obohacený o celou řadu koření, bylinek a jiných přísad v závislosti na konkrétní variantě. Do dnešního receptu se skvěle hodí třeba náš Nepal Masala, který v sobě kombinuje třeba skořici, anýz, zázvor, hřebíček, kardamom i celou řadu dalších surovin. Vy si tak můžete vychutnat čaj nejen s intenzivní chutí, ale také s celou řadou různých vitamínů, minerálů a rostlinných látek. V článku vám je bohužel nemůžeme moc přiblížit, ale pokud navštívíte náš Herbář, o každém koření se vše potřebné dozvíte.

Na%20Nepal%20Masala%20se%20skv%C4%9Ble%20hod%C3%AD%20t%C5%99eba%20sko%C5%99ice%2C%20h%C5%99eb%C3%AD%C4%8Dek%20%C4%8Di%20z%C3%A1zvor.%20V%20na%C5%A1%C3%AD%20praktick%C3%A9%20sm%C4%9Bsi%20ji%C5%BE%20v%C5%A1e%20pot%C5%99ebn%C3%A9%20m%C3%A1me%20obsa%C5%BEeno.

Jak si San Chai Latte připravit?
San Chai Latte je skvělý a chuťově vyvážený drink, který tvoří vlastně všeho všudy jen pět surovin.

Připravte si tedy: 

  • 6 lžiček kořeněného čaje Nepal Masala
  • 500ml mléka (my můžeme doporučit zejména mandlové, ale když použijete kravské, nic se neděje)
  • 100ml šlehačky (buď ve spreji, nebo vyšlehané z kelímku)
  • 1 čajová lžička kakaa
  • Buď 5cl kondenzovaného mléka pro nealko verzi,
  • nebo 5cl Baileys pro alkoholickou verzi

A samotný postup je samozřejmě, jak je u našich receptů ostatně zvykem, neuvěřitelně jednoduchý. Nejdříve umistěte 6 lžiček čaje buď do sítka, nebo do filtru a zalijte vroucím mlékem. Je jedno, zda zvolíte kravské, či rostlinné, v tomto receptu chutnají obě skvěle. Nechejte zhruba 8-10 minut louhovat a v mezičase vyšlehejte potřebné množství šlehačky.

Horký čaj sceďte a nalijte jej do dvou dvou sklenic. Do každé z nich nejprve přidejte 5 cl Baileys (eventuálně kondenzovaného mléka pro nealko verzi) a poté ozdobte šlehačkou. Pokud chcete, můžete šlehačku dozdobit ještě kakaem nebo nastrouhanou čokoládou.

A voila, skvělý drink je na světě.

San Chai 2 

Jaký čaj doporučujeme vybrat?
San Chai Latte si samozřejmě můžete připravit z kteréhokoliv čaje, který máte rádi. Velikou výhodou Nepal Masala, který pro tento recept doporučujeme, je ale jeho komplexní chuť, která nezanikne ani při tolika surovinách. V tomto drinku se tak budou navzájem prolínat karamelové chutě Baileys a mléka s pikantními kořeněnými dozvuky Nepal Masala čaje. Pokud tedy chcete mít prvotřídní chuťový zážitek, víte, jaký čaj doporučujeme vybrat. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení