Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Freak Chai Latte - Kalorická bomba pro malé i velké mlsouny

Je to čaj, nebo je to dezert? Až uslyšíte recept na drink, který jsme si pro vás do dnešního článku nachystali, dost možná si výše uvedenou otázku položíte také. Jakkoliv neuvěřitelně může tento čaj působit, uvidíte, že má něco do sebe a pokud očekáváte třeba návštěvu návštěvu podobě malých či velkých milovníků sladkostí, tímhle drinkem je naprosto dokonale uspokojíte. Dámy a pánové, Freak Chai Latte, čaj s kalorickou hodnotou celého oběda.

Co to kořeněný čaj vůbec je?
Ačkoliv většina z vás jistě tuší, co se pod názvem „kořeněný čaj,“ nebo také Chai tea či Masala tea, skrývá, hodí se malé přiblížení. Jedná se o nápoj původem z Indie a jeho základ tvoří klasický černý čaj obohacený o řadu koření. Běžně v Masala čaji najdete vanilku, skořici, pepř, badyán i kakaové boby, díky čemuž se můžete těšit nejen na skvělou chuť, ale také na úžasně opojnou vůni. A těch prospěšných látek, které takové rozličné druhy koření obsahují. V článku vám je bohužel nemůžeme moc přiblížit, ale pokud navštívíte náš Herbář, o každém koření se něco dozvíte.

Klasický chai latté v sobě kombinuje úžasnou vůni vanilky, skořice i celé řady dalšího koření.

Jak si Freak Chai Latte připravit?
Ačkoliv Freak Chai Latte je naprostá kalorická bomba, jeho příprava je až směšně jednoduchá. I když si tenhle drink nejspíš nikde v kavárně nedáte, doma ho připravíte během chvilky.

Budete potřebovat jenom:

  • 8 lžiček kořeněného čaje chai tea
  • 500 ml mléka (pokud vám nevyhovuje kravské, můžete použít i jiné, případně rostlinné „nemléko“
  • 50g hořké čokolády
  • 50 ml šlehačky
  • Čokoládové sušenky podle preferencí (můžete použít jak Oreo, tak Kinder Bueno i cokoliv jiného)
  • Mini marshmallows
  • Brčko a lžička

A samotný postup? Když už vidíte jednotlivé suroviny, musí vám být jasné, že na něm nic není. Kořeněný čaj umistěte buď do filtru, nebo do sítka, zalijte půllitrem vroucího mléka a nechejte 10 minut louhovat. Mezi tím si připravte veškeré ostatní suroviny. Rozpusťte čokoládu ve vodní lázni a potřete jí kolem dokola celý hrnek. Do hrnku a na čokoládu nasypejte malé marshmallows a zalijte kořeněným čajem.

Pak si připravte vyšlehanou a dostatečně tuhou šlehačku (můžete použít tu ve spreji) a naaranžujte ji na celý čaj. Na závěr už zbývá jenom dozdobit jednotlivými sušenkami a eventuálně i zbytkem rozehřáté čokolády.

Freak Chai Latte doporučujeme pro maximální efekt podávat ve vysoké průhledné sklenici spolu s brčkem a lžičkou. Pokud by vám náhodou tahle porce kalorií nestačila, můžete na sklenici před přidáním šlehačky položit ještě donut, který vytvoří opravdu úžasný wow efekt a rozzáří oči nejen dětí, ale i mnoha dospělých.

Freak Latte Chai

Můžu použít obyčejný černý čaj?
Jasně, že můžete. Pokud se chystáte připravit tuhle kalorickou nálož, můžete použít vlastně jakýkoliv černý čaj, který máte doma. Připravte se ale na to, že se ochudíte o úžasnou vůni a velmi jemnou, decentní chuť s kořeněnými tóny. Jestli chcete dotáhnout Freak Chai Latte k dokonalosti, použijte náš speciální kořeněný čaj Chai Tea, který předčí vaše očekávání i když ho budete pít samotný, tedy bez pořádné porce cukru.