Tiramisu Iced Coffee: Jedinečné spojení kávy a dezertu

Pokud máte rádi kávu, máte na výběr z celé řady různých možností. Jestli vás už omrzely klasické kávy jako je cappuccino, latté nebo třeba flat White, možná je na čase vyzkoušet něco nového. A pokud do toho máte ještě rádi sladkosti, nemělo by vaší pozornosti uniknout Tiramisu Iced Latté, které je jednoduché, rychlé a zároveň neskutečně chutné. 

Jak na Tiramisu Iced Latté? 

Jak už je patrné pravděpodobné ze samotného názvu, základem tohoto nápoje je ledové latte. To se dá připravit naprosto jednoduše. Udělejte si černou kávu přesně tak, jak máte rádi – z pákového kávovaru, moka konvičky, nebo třeba french pressu. Nechejte ji vychladnout a následně ji nalijte na mléko obsahující kostky ledu. 

Teď ovšem přijde ta zajímavá část. Smíchejte 3 vaječné žloutky se 100 gramy třtinového cukru a ideálně také vanilkovým extraktem. Ve vodní lázni je následně šlehejte až dokud nebudou tuhé a pak už je zbývá jen naservírovat navrch připraveného ledového latté. Ačkoliv se to nemusí na první pohled tak úplně zdát, chuťově se vajíčka s kávou k sobě náramně hodí a když se k tomu navíc přidá příjemné aroma vanilky a nasládlá chuť cukru, dostanete opravdu úžasnou kombinaci, které se nebude chtít vzdát ani s koncem léta. 

tiramisu iced coffee

Nezapomeňte na dobrou kávu 

Ačkoliv v tomto receptu hraje roli celá řada nejrůznějších surovin, velmi důležitá je právě káva, která může chuť výsledného nápoje do značné míry ovlivnit. My doporučujeme vždy preferovat čerstvou a správně připravenou kávu. Pokud máte doma pákový či automatický kávovar, můžete sáhnout po naší kávě Espresso. Do moka konvičky pro změnu přijde vhod například naše vynikající arabika z Etiopie. Vyzkoušet však můžete kteroukoliv z našich vynikajících arabik z celého světa