Šípek

Kód:04023
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Chile

Růže šípková je planý, bohatě větvený keř výšky až 2,5 metru. Má každoročně se obnovující prutové výhonky, lichozpeřené, palistnaté listy, složené z vejčitých, ostře pilovitých lístků. Šípek je druh u nás hojně rozšířený na stráních, mezích, v krovinách, na okraji lesů, od nížiny až po okraj horského pásma, ale ojediněle se s ním můžeme setkat i v horách.

Složení: sušený šípek (v lékárenské kvalitě).

Hmotnost: 70g e

98,57 Kč / 100g
69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
2.68
Velkoobchodní cena po přihlášení

 Příprava - šípkový čaj

  • Do hrnečku (250 ml) nasypeme 1 až 2 lžičky čaje
  • Zalijeme vroucí vodou (100ºC)
  • Louhujeme 5 až 10 minut. Myslete na to, že čím déle budete čaj louhovat, o to víc hořký bude Váš nápoj. Platí také pravidlo, že čím kratší dobu čaj louhujete, o to nižší jsou jeho účinky.
  • Podle chuti můžeme přidat sladidlo, med, citron apod.

 Šípkový čaj je kvalitní bylinný čaj, který je znám vysokým obsahem vitaminu C. Kromě něho obsahují šípky také vitaminy B1, B2, K, lykopen, a minerální látky, jako např. vápník. Tento čaj se používá při nemocech nervového systému, má močopudné a utišující účinky a zvyšuje odolnost organismu proti mnoha nemocem. Tato bylinka je mimo to vhodnou přírodní alternativou pro ty, kteří trpí onemocněním dásní nebo paradentózou.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

English

Rose hip peels cleaned

 

Deutsch

Hagebuttenschalen gereinigt

 

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.