Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Babycino: Když chcete připravit cappuccino pro děti

Pokud máte doma děti a rádi si dopřáváte kávu, určitě se vás už někdy zeptaly, co to vlastně pijete. Nebo se dost možná dokonce domáhali vlastní porce kávy. A jelikož káva pro menší děti rozhodně není vhodná, nemůžete jim samozřejmě naservírovat opravdové cappuccino. Přesto ale existuje hned několik možností a jednou z velmi populárních je tzv. babyccino, které vám představíme v tomto receptu. 

Jak se dělá babyccino?

Připravit babycino není vůbec nic těžkého a tím spíš je příprava jednoduchá, pokud doma máte parní trysku jako součást pákového kávovaru nebo alespoň ruční či automatický pěnič mléka. Stejným způsobem, jako se pění mléko na přípravu cappuccina totiž můžete napěnit i mléko na babyccino, ovšem ideální je, když pěnu vyšleháte ještě trochu více. Až bude hotová, stačí ji asi na minutu strčit do mrazáku, čímž dojde k rychlému ztuhnutí našlehané pěny a ona pak vydrží v šálku krásně pevná. Jakmile budete mít mléčnou pěnu v šálku, stačí na ni jen přidat pár malých marshmallows a dozdobit ji skořicí nebo čokoládou. A to je všechno. Skvělý dětský nápoj připravíte zároveň s vaším cappuccinem a uvidíte, že děti si ho zamilují. 

babyccino

Existují nějaké alternativy? 

Pokud se vám babycino příliš nezamlouvá, samozřejmě máte celou řadu možností, čím ho nahradit. Jestli má váš nápoj vycházet z mléka, jednou z nejlepších možností je samozřejmě kakao. V takovém případě doporučujeme sáhnout například po 100% BIO kakao od německé společnosti Marc & Kay, jejíž produkty najdete v naší nabídce. Takové kakao je zcela bez cukru, takže je můžete osladit čímkoliv, co považujete za vhodné – od cukru či medu až po javorový sirup. Pokud ale netrváte nutně na alternativě kávy, můžete sáhnout například po některém z našich rooibos čajů, které jsou přirozeně bez kofeinu a skvěle chutnají.