Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Barraquito: Skvělý kávový drink přímo z Kanárských ostrovů

I když hlavní turistická sezóna už je nenávratně za námi, díky nejrůznějším kávovým nápojům z různých koutů světa mohou vaše chuťové pohárky objevovat něco nového takřka kdykoliv a kdekoliv. V dalším z našich receptů vám totiž představíme drink zvaný Barraquito, který je populární zejména na Tenerife a celkově na Kanárských ostrovech. A až ho ochutnáte, určitě pochopíte, proč si získal zrovna takovou oblibu. 

Jak si připravit Barraquito? 

Barraquito je nápoj, který je neskutečně jednoduchý na přípravu a vychází z dobře dostupných ingrediencí, ovšem chvilku může trvat, než se naučíte správné servírování. Základem tohoto nápoje je, podobně jako například u vietnamské kávy Ca Phe Trung, kondenzované mléko, které je ze všech ingrediencí nejhustší, a proto musí sedět na dně průhledného šálku. Následovat by podle originálního receptu měl následovat slavný španělský likér Licor 43, který je specifický svou vanilkovou chutí. Dobře však poslouží i jiné alkoholické nápoje, jako například vanilková vodka, Tuaca nebo Galliano. Asi 2 cl vybraného alkoholu nalijte na kondenzované mléko. Pak stačí přes lžičku nalít i porci espressa nebo jiné kávy připravené vaším oblíbeným způsobem a celý drink by měla završit pořádná porce mléčné pěny, která bude sedět nahoře. 

barraquito

Základem je dobrá káva

Ačkoliv káva může působit, že se v tomhle nápoji plném chuťově výrazných ingrediencí tak trochu ztrácí, ve skutečnosti je nesmírně důležitá. Zvolit byste měli dostatečně výraznou kávu, která přidá příjemně nahořklé tóny do jinak sladké kávy - dobru možností je proto například naše káva Espresso s plným a intenzivním chuťovým profilem. Zvolit ale můžete de facto kteroukoliv kávu z naší nabídky čerstvých arabik z celého světa.