Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Lipový čaj s ovocem: Skvělá volba do zimních dnů

Jak asi víte, u nás v Čajové zahradě se snažíme kromě prémiových čajů a čerstvě pražené kávy nabízet také řadu zajímavých bylinek, mezi nimiž jsou i lipové květy. Ty jsou přitom jako stvořené pro ty z vás, kteří s bylinkami teprve začínáte a příliš se nevyznáte v jejich přípravě. V tomto receptu vám proto představíme lipový čaj s ovocem, který je jako stvořený do zimních měsíců. 

Jak na lipový čaj?

Pokud si u nás na eshopu pořídíte naše sušené květy lípy, budete mít přípravu o poznání jednodušší. Druhou možností však je přímo lipové květy nasbírat a nasušit. Jakmile je budete mít, doporučujeme použít 10-15 gramů sušených květů na litr vroucí vody a nechat 5 až 10 minut louhovat. Se základním receptem se však nemusíte spokojit – pokud chcete váš šálek čaje dotáhnout k dokonalosti, můžete si ho obohatit celou řadou dalších surovin. Jednou z nich je například ovoce, protože do konvice, ve které budete připravovat lipový čaj, můžete přidat třeba pár zmrzlých malin, rozkrojené jablko nebo jakékoliv další ovoce, na které máte zrovna chuť. Přidávat se samozřejmě dají i bylinky, ovšem v jejich případě je již zapotřebí mít alespoň základní přehled o tom, jak bylinky do čaje kombinovat. Obecně vzato ale nejsou špatnou volbou například malinové listy nebo květy heřmánku. Vaší fantazii se tak meze opravdu nekladou a záleží jen na vás, jaké ingredience do svého lipového čaje použijete. 

lipový čaj 1

Jde to i pohodlněji?

Samozřejmě moc dobře rozumíme tomu, že domácí příprava bylinných čajů není pro každého, a proto u nás na eshopu najdete i celou řadu bylinných směsí, které jsou již připravené a stačí je tedy vždy připravit podle návodu uvedeného v popisku produktu nebo přímo na obale. Jednou ze směsí, které obsahují také lipové květy, je přitom naše vynikající směs nazvaná Bolavý krk. Možností ale máte pravdu mnoho.