Cibetková káva - Kopi Luwak

Kód:00010
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Indonésie

Nejdražší káva na světě má název Cibetková káva - Kopi Luwak. Chutná silně kořeněně s lehkou příchutí čokolády a karamelu. 

Tato Cibetková káva je nejlepší káva na světě. Obdivovaná nemalým počtem odborníků.

Složení: 100% arabica

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
1 398,00 Kč / 100g
699,00 Kč
607,83 Kč bez DPH
27.79
Velkoobchodní cena po přihlášení

Cibetková káva - nejdražší káva na světě - Kopi Luwak

Tato arabica je naprosto nejdražší káva na světě a má proč být. Svou vynikající kvalitou nemá konkurenci. Její nenapodobitelná chuť je oceňována všemi znalci po celém světě.

Zvláštností je fakt, že trávicí ústrojí Cibetky dokáže strávit jen slupku a tak zrna vycházejí neporušena. Avšak samotná struktura zrn se uvnitř trávicího traktu mění. Dochází k chemickým procesům v důsledku pronikání žaludečních šťáv a kyselin z Cibetčina žaludku (jakýsi druh fermentace, která je způsobena enzymy a bakteriemi). Proteiny se rozpadají na malé molekuly a aminokyseliny. Tím káva ztrácí na hořkosti a dosahuje originální chuti. Zrna se stávají křehčí, tvrdší a tmavší. Tamní domorodci pak celé dny tráví hledáním a sbíráním jejího trusu, z nějž zrna vybírají.

Jedná se o pražená kávová zrna, která ještě v zeleném stavu prošla zažívacím traktem malé kunovité šelmy - cibetky, žijící v Indonésii. Pokusy s chovem cibetek v zajetí a jejich přikrmováním zelenými kávovými zrny selhaly, a tak jsou lidé nuceni sbírat trus této šelmičky v jejím přirozeném prostředí a kávová zrna z něj vybírat. Této kávy se ve volné přírodě ročně vyrobí jen asi 200 kg.

Doporučená příprava kávy

  • Na 1 šálek (200ml) použijte
  • 1-2 lžičky mleté kávy (5-7g)
  • zalijte vroucí vodou

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu.

Čajová zahrada je e-shop a kamenný obchod kde najdete výběrovou kávu arabica se zaručenou maximální čerstvostí. A to protože pražení kávy probíhá v Čechách. Velmi výrazná chuť i aroma kávy. Pražíme výhradně kávu odrůdy arabica z různých oblastí světa.

Káva je balená ve speciálních originálních sáčcích s jednocestným ventilkem, který umožňuje únik CO2 (odchází z kávy po dobu několika dní po upražení) a zároveň zamezuje přístupu vzduchu. Nejlepší je středně upražená, kterou taky nabízíme. Platí pouze pro 100g, 200g a 500g. 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.