Ananas & Višeň

Bez kofeinu
Kód:04150
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Jihoafrická republika

Ananas - Višeň - Jihoafrická rostlina obsahující mnoho důležitých minerálů a vitamínů. Nálev má lahodnou chuť a neobsahuje tein.

Složení: zelený rooibos, kousky ananasu (min.10,5%) (cukr, ananas, regulátor kyselosti: kyselina citronová), kousky višní (min.1,5%), lístky slunečnice, aroma, lístky růže.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
132,22 Kč / 100g
119,00 Kč
103,48 Kč bez DPH
4.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Rooibos čaj

Je to vytrvalá rostlina s jemně jehličkovitými listy, dorůstající výšky 1 metru. Původem z cedarbergské oblasti v západo-kapské části Jižní Afriky. Předmětem použití je nať, sbíraná odřezáváním asi 35cm nad zemí (Herba aspalathi - Rooibos). Čaj se fermentuje, podobně jako černý čaj (nebo červený).

Čaj Rooibos obsahuje kvalitní třísloviny (4,5 až 6% proti 8 až 15% v černém čaji) a velké množství stopových prvků a minerálů - železo, měď, zinek, hořčík, mangan, draslík, vápník, fluor, molybden a další. Dále nacházíme látku zvláštní chemické povahy, zvanou aspalathin, velké množství flavonoidů, organické kyseliny, vitamin C a řadu jiných látek, jejichž výzkumy pokračujou.

Rooibos je svou působností na rozmezí mezi produkty potravinářskými a léčivými. Nejsou známy žádné kontraindikace ani vážnější nežádoucí účinky po jejím podání. Proto je vhodná i pro dětitěhotné kojící ženyNeobsahuje kofein ani jeho deriváty.

Historie Rooibosu

Historie čajovníkovce Rooibos začíná rokem 1804, kdy Žid Benjamin Ginsberg přesvědčil kapské Búry, aby sbírali nať divoce rostoucích bylin. Později je začali pěstovat. Původní "technologie" sběru, sušení a přípravy čajovníku pochází od jihoafrických domorodců, zřejmě přímo od Masajů.

První sklizeň se provádí druhým rokem. Čajová surovina je po sběru podrobena fermentaci a poté je pasterizována. Čaj je oblíben v USA, Německu, Švýcarsku a v poslední době pronikl dokonce také do Japonska.

Ananas - Višeň - Jihoafrická rostlina obsahující mnoho důležitých minerálů a vitamínů. Nálev má lahodnou chuť a nebosahuje tein.  Složení: zelený rooibos, kousky ananasu (min.10,5%) (cukr, ananas, regulátor kyselosti: kyselina citronová), kousky višní (min.1,5%), lístky slunečnice, aroma, lístky růže.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Pineapple - Cherry

Ingredietns: green rooibos (min. 81,5%), pineapple cubes (10,5%)
(sugar, pineapple, acidulant: citric acid), sour cherry pieces (min. 1,5%), sunflower petals,
flavour, rose petals

Italiono

....

 ................................................................................................................

Deutsch

....

................................................................................................................

Français

....

................................................................................................................

Příprava Roibosu - z plantáže až do Vašeho šálku

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.