Vánoční čaj Služebník svatých ®

Ochranná známka ® Vánoční dárky
Kód:04111V
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Služebník svatých® je ochucený černý čaj se skořicí, vanilkou a dalšími skvělými přísadami. Tento čaj je nádherným dárkem, který potěší každého milovníka čajů.

Složení: černý čaj, skořice kousky, mandlové plátky, kousky jablek, aroma, kousky vanilky.

Hmotnost: 90g e

121,11 Kč / 100g
109,00 Kč
94,78 Kč bez DPH
4.23
Velkoobchodní cena po přihlášení

® = patentově chráněná obchodní značka společnosti Great Tea Garden s.r.o.

Černý čaj - historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

Perníková chaloupka® je výtečný ovocný čaj, který jsme pro Vás a Vaše blízké namíchali z nejlahodnějších přísad z různých koutů světa, abychom Vám tak ještě více zpříjemnili tu nádhernou atmosféru Vánoc. Tak neváhejte a dopřejte si tu báječnou chuť višní, marcipánu a skořice!

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.