Královský vánoční čaj v dóze

Vánoční dárky
Kód:06002
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Královský vánoční čaj v dóze je výtečný černý čaj s jedinečnou příchutí tradičních vánočních surovin - skořice, jablek a marcipánu, opatřený stylovou dózou s vánočním motivem. Obdarujte své blízké o letošních Vánocích dárkem, který potěší mysl i chuťové pohárky!

Složení: černý čaj, kousky ananasu (ananas, cukr, regulátor kyselosti: kyselina citronová), mandlové kousky, hřebíček, kousky skořice, světlice barvířská, kousky zázvoru, aroma.

Hmotnost: 100g e

169,00 Kč / 100g
169,00 Kč
146,96 Kč bez DPH
6.72
Velkoobchodní cena po přihlášení

Černý čaj - historie a zpracování

Černý čaj je plně fermentovaný čaj. A přestože v Číně není příliš oblíbený, jeho hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty příjemně překvapí svým vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan), zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Čaj Oolong je na rozdíl od čaje černého čajem polofermentovaným. Vyrábí se částečným usušením listů ihned po sklizni, a to buď na slunci, anebo ve stínu. V průběhu tohoto sušení dochází k enzymatickým procesům.

Jakmile lze lístky svinout, je hotovo. A čím dříve se tak stane, tím lépe - nejlepší čaje jsou totiž ty, u kterých k vysušení dojde během několika hodin. Naopak „deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené.

Následuje uskladnění svinutých čajových lístků na vlhkém a studeném místě, kde čaj dále fermentuje, tedy oxiduje. Účinky obou fází oxidace se přitom od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

Královský vánoční čaj je výtečný černý čaj s jedinečnou příchutí tradičních vánočních surovin - skořice, jablek a marcipánu. Obdarujte své blízké o letošních Vánocích dárkem, který potěší mysl i chuťové pohárky!

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.