Nepál Masala - kořeněný čaj

Kód:04119
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Nepál

Nepál Masala je výtečná směs nepálského černého čaje a rozličného koření té nejvyšší kvality. Milovníci tohoto tradičního čaje na něm kromě jedinečné chuti oceňují také jeho příznivý vliv na zažívání. Mimo to jde o skvělý životabudič po probdělé noci.

Složení
černý čaj, kousky skořice, anýzová semínka, hřebíček, kousky zázvoru, koriandr, černý pepř, kardamom, kmín, květ vřesu, příchuť.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
132,22 Kč / 100g
119,00 Kč
103,48 Kč bez DPH
4.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Tradiční způsob přípravy čaje Masala

Pokud byste si chtěli připravit masalu za pomoci surovin běžně dostupných v obchodech, pak pak vězte, že potřebujeme speciální indické koření masala, které se u nás prodává v čajovnách nebo obchodech s kořením.

Příprava černého čaje - Masala

- do šálku o objemu 250 ml nasypeme 1 až 2 lžičky směsi;

- zalijeme vroucí vodou;

- louhujeme 3 až 5 minut;

- hotový čaj lze osladit cukrem či sladidly.

Alternativní příprava Masaly - video

  1. Dáme vařit vodu a osladíme ji - použijeme zhruba jednu lžičku cukru na decilitr vody. 
  2. Když voda začne vřít, přidáme koření masala a jakýkoli hutný černý čaj - obojí po jedné lžičce na decilitr vody. 
  3. Vaříme jednu minutu, potom přidáme mléko v poměru 1:1 až 1:2 k množství vody. 
  4. Necháme vzkypět, odstavíme a scedíme.

 

Černý čaj jeho historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

Nepál Masala je výtečná směs nepálského černého čaje a rozličného koření té nejvyšší kvality. Milovníci tohoto tradičního čaje na něm kromě jedinečné chuti oceňují také jeho příznivý vliv na zažívání. Mimo to jde o skvělý životabudič po probdělé noci.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Nepal Masala Spicetea

Ingredients: Black tea, cinnamon pieces, anise seeds, cloves, ginger pieces, coriander, black pepper, cardamom, caraway seeds, flavour. Spicy and racy taste.

Italiono

Nepal tè speziato

Ingredienti: Tè nero, pezzi di cannella, anice, chiodi di garofano, pezzi di zenzero, coriandolo, pepe nero, cardamomo, cumino, aroma. Aro- ma saporito e di gran carattere.

Deutsch

Nepal Gewürztee

Zutaten: Schwarzer Tee, Zimtstücke, Anissamen, Nelken, Ingwer- stücke, Koriander, schwarzer Pfeffer, Kardamom, Kümmel, Aroma. Würzig-rassiger Geschmack.

Français

Thé aux épices du Nepal

Ingrédients: Thé noir, morceaux de cannelle, anis, oeillets, morceaux de gingembre, coriandre, poivre noir, cardamome, cumin, arôme. Goût épicé et racé.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.